reklama

Na Pekharta myslí Maďaři. Útočníkův agent Paska jedná s Ferencvárosem

Tomáš Pekhart sehrál za národní tým 19 zápasů. K výběru pro Euro 2016 má ale velmi daleko Tomáš Pekhart sehrál za národní tým 19 zápasů. K výběru pro Euro 2016 má ale velmi daleko autor: Jakub Šafránek
Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Pekhart možná přestoupí z bundesligového Ingolstadtu, kde dostává málo herních příležitostí, do maďarské ligy. Zájem má Ferencváros Budapešť

Praha - Hledá nové působiště, kde by svou kariéru v 26 letech restartoval. O budoucnosti útočníka Tomáše Pekharta teď agent Pavel Paska, který ho zastupuje, vyjednává v Maďarsku.

"Ano, mohu potvrdit, že vedu jednání s Ferencvárosem Budapešť," řekl Pavel Paska, šéf agentury ISM.

Tomáš Pekhart je hráčem Ingolstadtu, ale v bundeslize dostává minimum herních příležitostí, za celý podzim v ní odehrál 61 minut.

O jeho budoucnosti donedávnal jednal Paska i s pražskou Slavií, k dohodě ale nedošlo kvůli zásahu Jaroslava Tvrdíka, který v klubu zastupuje čínského spoluvlastníka. Tvrdík poukázal na Pekhartovo problematické chování vůči fanouškům Slavie v období, kdy hráč oblékal sparťanský dres. A přestup stopnul.

Zájem je o Pekharta také v Polsku, další rozhovory vede jeho agent Pavel Paska v Maďarsku. Ferencváros tam po podzimu vede tabulku s obrovským náskokem 18 bodů, tým vede jako trenér Thomas Doll, někdejší reprezentant Německa. Fotbal v zemi Puskáse a spol. jde celkově kupředu, poprvé od MS 1986 se maďarský reprezentační tým v létě opět objeví na velké akci, tedy na Euru 2016.

Tomáš Pekhart, odchovanec Sušice a posléze i Slavie, patřil vždy k oporám mládežnických reprezentačních týmů, 19 příležitostí dostal v éře Michala Bílka i v A-týmu.

Zkušenosti sbíral v akademii Tottenhamu, do jeho ligové sestavy se ale nedostal, po návratu z Anglie tedy působil opět ve Slavii, v Jablonci i Spartě. Od roku 2011 je v Německu, kde působil na soupiskách Norimberka a Ingolstadtu.

reklama