reklama

Na předsedu UEFA kandidují dva viceprezidenti a Čeferin

Michael van Praag Michael van Praag autor: Reuters
O post nového šéfa se utkají Nizozemec Michael van Praag, Španěl Ángel María Villar a Aleksandr Čeferin. Do středeční uzávěrky se v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu nikdo další nepřihlásil.

Nyon - O křeslo předsedy Evropské fotbalové unie se v zářijové volbě utkají dva blízcí spolupracovníci potrestaného Michela Platiniho Nizozemec Michael van Praag a Španěl Ángel María Villar s předsedou Slovinského fotbalového svazu Aleksandrem Čeferinem. Do středeční uzávěrky se v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu nikdo další nepřihlásil.

Španěl Villar stojí v čele evropského fotbalu jako dočasný šéf už od loňského května, kdy Platini rezignoval. Ve fotbalových kruzích je považován za typického představitele minulosti a dokonce i doma ve Španělsku má hodně kritiků.

Legendární Ir Will Grigg řádil i v anketě o fotbalistu Evropy. Má stejně hlasů jako Pogba Legendární Ir Will Grigg řádil i v anketě o fotbalistu Evropy. Má stejně hlasů jako Pogba Čtěte zde

Také Nizozemec Van Praag je od loňského roku místopředsedou UEFA, navíc jeho zvolení by bylo jen krátkou epizodou, protože při příští volbě v březnu 2019 už překročí věkový limit 70 let a nemohl by znovu kandidovat.

Osmačtyřicetiletý Slovinec Čeferin je mezi uchazeči nejméně známou postavou, a možná proto má největší šance. Podle zákulisních informací má výraznou podporu hlavně od menších svazů ze severní a východní Evropy.

Nový předseda bude zvolen na kongresu v Aténách 14. září a každý z 55 členských svazů bude mít jeden hlas.

reklama