reklama

Na Přibylově pohřbu i Bílek či Pelta a zástupy fanoušků

autor: Aktuálně.cz
Český fotbal se loučí s místopředsedou Sparty

Praha - Obřadní síň strašnického krematoria je místem posledního rozloučení s místopředsedou fotbalové Sparty Lukášem Přibylem. Ten náhle zemřel minulý čtvrtek, ve věku pouhých 33 let. Podle všeho v důsledku skryté srdeční vady.

"Lukáš byl ohromně slušný, poctivý a pracovitý člověk, měli jsme spolu výborný vztah," vzpomíná Antonín Panenka, legenda Bohemians. Právě zelenobílým barvám Lukáš Přibyl celý život fandil. V Bohemians 1905 působil jako ředitel.

O Lukáši Přibylovi čtěte více:

Posléze přijal nabídku Daniela Křetínského a v roli místopředsedy představenstva provedl v klubu velké změny, které měly vést k modernějšímu přístupu k fotbalu.

Pohřeb Lukáše Přibyla ve strašnickém krematoriu Pohřeb Lukáše Přibyla ve strašnickém krematoriu Prohlédněte zde

Do Strašnic se s Přibylem přijela rozloučit generalita českého fotbalu. Předseda svazu Miroslav Pelta, reprezentační trenér Michal Bílek, manažer reprezentace Vladimír Šmicer... Nechyběl ani hlavní boss Sparty Daniel Křetínský.

Truchlí sparťani i "klokani"

Dorazili i další zástupci letenského klubu, v čele s generálním sportovním manažerem Jaroslavem Hřebíkem a kapitánem týmu Markem Matějovským. Mezi truchlícími nechybějí ve Strašnicích ani Pavel Hoftych, který jako trenér s Přibylem v Bohemians intenzivně spolupracoval, jeho nástupce Pavel Medynský či klubové legendy Antonín Panenka nebo Dalibor Slezák.

Lukáš Přibyl působil před lety také jako sportovní reportér v České televizi. Na svého kamaráda z Kavčích hor přijeli zavzpomínat i komentátoři Jaromír Bosák a Robert Záruba.

Svíčka za V. Havla v Bratislavě Foto: Reuters
Blog o smrti manažera Sparty. Moje svíčka za Příbu

V zástupech fanoušků, kteří se s Lukášem Přibylem přišli naposledy rozloučit, nechybí ani známé tváře jako například zpěvák Kamil Střihavka, frontman skupiny Olympic Petr Janda či herec David Suchařípa.

Vlastní smuteční obřad za účasti Přibylových nejbližších byl naplánován na 14. hodinu, už předtím měli fotbaloví fanoušci a Přibylovi kamarádi možnost vstoupit do smuteční síně a vzdát zesnulému poslední hold.

reklama