reklama

Na Ronalda nestačí ani video? Íránci se vztekají, hvězdný Portugalec měl podle nich dostat červenou

Cristiano Ronaldo po penaltovém zákroku Cristiano Ronaldo po penaltovém zákroku autor: Reuters
Zatímco po zápase se Španělskem byl za polobožského hrdinu, duel s Íránem se Cristiano Ronaldovi nepovedl. Nedal penaltu a málem dostal červenou.

Moskva - Nervozní přetahovaná plná vášní a dovolávání se videa. Portugalci za sebou mají náročný zápas, v němž vydřeli remízu 1:1, která jim stačí k postupu do osmifinále mistrovství světa. Naopak Íráncům je bod málo, na turnaji skončili. 

Další nemilosrdná exhibice Cristiana Ronalda, který Íráncům nasype tři, čtyři góly? Ani náhodou, tohle nebyl zápas třiatřicetiletého Portugalce.

Krátce po přestávce sebou švihl v soupeřově vápně. Paraguayský sudí Enrique Cáceres po konzultaci s videorozhodčím nařídil penaltu, ale sám Ronaldo ji kopl prachbídně. Měl jediné štěstí, že Portugalcům krátce předtím Quaresma nádhernou šajtlí zajistil vedení.

Druhý kontroverzní moment předvedl slavný záložník v 84. minutě. Udeřil rukou do obličeje Púralígandžího a znovu se zkoumalo video. Nakonec si Ronaldo mohl oddechnout, za svůj zákrok dostal pouze žlutou kartu.

"Byl to úder loktem. Loktem! To je jasná červená karta, pravidla o Ronaldovi nebo Messim nic neříkají," čílil se kouč Íránu Carlos Queiroz, který vyplísnil jak mezinárodní federaci FIFA, tak i videorozhodčí za to, že Ronaldo dohrál zápas.

Podle Queiroze je nezbytné, aby trenéři i fanoušci slyšeli konverzaci mezi videosudími a arbitry na hřišti, jako je tomu například v ragby.

"Netuším, kdo takhle rozhodl. Jestli hlavní rozhodčí, nebo ti chlapi u monitoru. Tahle hra patří fanouškům, ne pár lidem v zákulisí. Tohle je můj vzkaz pro předsedu federace pana Infantina: vaše video nefunguje. A nebude, dokud nebudou všichni slyšet, jak se rozhodčí domlouvají," dodal.

Drama na závěr skupiny. Portugalsko a Španělsko jsou po remízách v osmifinále Drama na závěr skupiny. Portugalsko a Španělsko jsou po remízách v osmifinále Čtěte zde

Pikantní na tom je, že Queiroz hvězdného Ronalda velmi dobře zná. Byť má v pase jako místo narození Mozambik, národností je Portugalec a národní tým z Pyrenejského poloostrova dokonce dvakrát trénoval.

Queiroze navíc rozlítil moment ze 73. minuty, kdy se v soupeřově vápně skácel k zemi Azmún. V ten moment pětašedesátiletý kouč gestikuloval tak zuřivě, že málem skončil na tribuně.

"Moji hráči si zaslouží víc respektu. Fanoušci Íránu si zaslouží víc respektu," zlobil se kouč po zápase. "Tady není prostor pro lidské chyby, to jsem chápal dřív. Teď ne. Ano, hráči dělají chyby, dělají je i trenéři a rozhodčí, ale tady máte hi-tech technologii, která stojí spoustu peněz, a stejně se děje tohle," kroutil hlavou kouč Íránu.

reklama