V dubnu vyřídil svůj bývalý klub Kulič, nyní Holub
Radim Holub
Radim Holub | Foto: FK Mladá Boleslav

Praha - Fotbalové kluby pražské Sparty a Mladé Boleslavi jsou spolu propojeny častými  přestupy hráčů mezi oběma týmy.

Někdejší boleslavský kapitán Marek Kulič se v dresu Sparty zlobil, že jeho tým nedává góly, exsparťan v dresu Boleslavi Radim Holub naopak slavil. Opět splnil funkci  trumfu v trenérově kapse, v 67. minutě vystřídal, o 16 minut později rozhodl o výhře hostů 1:0.

Holub s Kuličem jsou velcí kamarádi. Když Kulič nastoupil za Spartu proti svému bývalému klubu poprvé, prožívali oba přesně opačné emoce. Na začátku dubna totiž Letenští vyhráli 4:1, k  vysoké prohře přispěl Kulič dvěma góly, Holub tenkrát ani nehrál.

Boleslavské angažmá za sebou mají i Miloš Brezinský a Martin Abraham, naopak rudý dres oblékali i  Tomáš Poláček, Petr Voříšek, Milan Kopic a Jan Rajnoch.

Holub vstřelil svou branku po precizní kombinaci s Alexem Mendym. "Mendy mě svým příchodem vytlačil ze základní sestavy, tak mi to tou spoluprací na gólu proti Spartě alespoň takhle vynahradil," citují hořká Holubova slova stránky mladoboleslavského klubu.

Stránky fkmb.cz si rovněž všímají příznivé bilnace Boleslavi se Spartou. Ze sedmi vzájemných zápasů vyhrál středočeský tým pětkrát, Sparta jen dvakrát.