reklama

Na thriller zve i Čtvrtníček. Někteří můžeme na hřišti zemřít, říká Pavelka

Na duel o všechno zvou i herci Hampl a Čtvrtníček. Podívejte se. www.youtube.com
Svěřenci Jindřicha Trpišovského vyzvou v rozhodujícím utkání základní skupiny Evropské ligy slavný Olympique Marseille. A porvou se o postup do jarních vyřazovacích bojů.

Liberec - Celé město je na nohou, fanoušci ani nemohli dospat. Na největší bitvu podzimu si museli počkat až do jindy klidnějšího předvánočního období. Ale je tady a bude stát za to.

Vždyť na přiložené video pozvánce láká na liberecký fotbalový svátek i populární bavič Petr Čtvrtníček. Jen Miroslav Pelta, šéf největšího rivala ze sousedního Jablonce, patrně fandit nepřijde.

Duel Liberec vs. Marseille sledujte v online reportáži

Skvělé výkony Slovanu Liberec nicméně na první pohled zvětšily základnu příznivců severočeského klubu a ti se ve čtvrtek večer s vysokou pravděpodobností odmění vyprodaným stadionem U Nisy. Plný dům bude v Liberci po více než třech letech.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského vyzvou v rozhodujícím utkání základní skupiny Evropské ligy slavný Olympique Marseille. A porvou se o postup do jarních vyřazovacích bojů. Bude to válka, ví úspěšný trenér i jeho věrní fotbaloví vojáci.

Liberečtí půjdou přes bolest

"Už se není na co šetřit. Vše jde stranou, pak máme měsíc pauzu. Půjdeme přes bolest, přes vše. Takový zápas hrajete jednou za kariéru, někdo třeba vůbec. Je to obrovský zápas pro Liberec, pro nás trenéry i pro kluky, kteří jsou mladí a takové utkání nezažili," uvedl liberecký trenér, jemuž stačily čtyři měsíce na to, aby se pod Ještědem stal doslova modlou.

Podobné výsostné postavení má v Liberci také kapitán David Pavelka. Reprezentační záložník i proto prodloužil smlouvu a odejít se nechystá. Jeho předzápasová slova hovoří o tom, že by za svůj současný tým obrazně řečeno položil i život.

"Já doufám, že využijeme našeho domácího prostředí i toho, že je to poslední zápas letos. Není se na co šetřit a můžeme tam i někteří zemřít," řekl na předzápasové tiskové konferenci Pavelka.

Pavelka: Upínali jsme se k tomu

"Bude to jeden z největších zápasů, co jsme tady zažili. Je překvapivé, že Marseille jako hlavní favorit skupiny musí v posledním kole bojovat o postup. Že jsme tam my, je naopak milé překvapení. Pár zápasů zpátky ale bylo jasné, že tahle situace může nastat. Upínali jsme se k tomu a těšíme se na to," dodal Pavelka.

Liberečtí během podzimu chvílemi doufali, že by si radost z postupu mohli vychutnat dřív, jenže všechny tři bodové ztráty, které přišly po brankách ze samotného závěru utkání, znehodnotily výhry z Groningemu a především z Marseille. Hlavně domácí remíza s nizozemským outsiderem skupiny zpětně hodně bolí.

 "Vzhledem k vývoji ve skupině jsem doufal, že sen v podobě postupu bude naplněný jindy, ale to už nezměníme. Pořád máme vše ve svých rukách. Kdyby nám někdo před losem řekl, že budeme hrát v posledním utkání o postup s Marseille, určitě bychom to brali. Třeba to bude velký thriller, vyhrajeme a všichni budeme nakonec rádi, že ta skupina měla takovýhle průběh," nechal se slyšet Trpišovský.

Týmovost, nasazení, bojovnost

Liberec bude proti extrémně nebezpečnému soupeři zcela jistě vycházet ze zabezpečené obrany, už ale nechce, aby se hrálo na jednu branku jako ve Francii. Tam český klub přežil drtivou převahu Marseille a v závěru rozhodl šťastným gólem obránce Coufala.

"Všichni viděli, jak vypadal první zápas. Fotbalová kvalita je jednoznačně na straně soupeře. My víme, že naší předností je týmovost, nasazení, bojovnost. Zítra to třeba může být celé o tom, jestli budeme chtít víc než Marseille," zamyslel se kapitán Pavelka. "Chtěli bychom mít trošku jinou tvář, než jsme měli tam. Nechceme být úplně přikovaní k vápnu," dodal.

Marseille je jasným favoritem, a tak Pavelka doufá, že jeho tým nebude pod takovým psychickým tlakem. Případnou nervozitu by mělo přehlušit nadšení z velkého zápasu.

"Možná až zítra uvidíme vyprodaný stadion, tak ten tlak pocítíme. Ale lidi přijdou hlavně proto, že jsme na podzim hráli dobře a máme výsledky. Nepotkal jsem nikoho, kdo by nám říkal, že musíme. Všichni vědí, kdo proti nám stojí. Spíš fanoušci věří, že bychom mohli opravdu překvapit vzhledem k tomu, co jsme za ten půlrok dokázali za překvapení," uzavřel Pavelka.

"My jsme Olympique Marseille"

Hosté dobře vědí, že jim k postupu stačí remíza. Španělský trenér Míchel ale na tiskové konferenci jasně deklaroval, že jeho tým na nerozhodný výsledek hrát neumí. "My jsme Olympique Marseille a do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. A není vůbec důležité, v jakém jsme rozpoložení nebo formě zrovna jsme," varoval natěšené liberecké příznivce.

Dlouho očekávaný duel začne v 19:00 a přímý přenos odvysílá ČT sport. Už v poledne se otevře na libereckém Nerudově náměstí fanzóna. Stadion U Nisy bude vyprodaný poprvé od května 2012 a rozhodujícího duelu s Plzní o ligový titul.

Pravděpodobné sestavy:

Slovan Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Švejdík, Bartošák - Pavelka, Folprecht - Jefremov, Shala, Šural - Bakoš

Olympique Marseille: Mandanda - Dja Djedjé, N'Koulou, Rekik, Mendy - Diarra, Isla - Ocampos, Cabella, N'Koudou - Batshuayi

reklama