Nádherné derby: Bohemians zostudili Spartu v deseti!

16. 11. 2008 18:56
Bohemians Praha - Sparta Praha 4:3
Ondřej Kušnír a jeho snaha v pražském derby Bohemians - Sparta
Ondřej Kušnír a jeho snaha v pražském derby Bohemians - Sparta | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Sparty ve 14. kole Gambrinus ligy znovu zaváhali. Přestože na půdě Bohemians dokázali vstřelit tři branky, museli v derby zkousnout hořkou porážku.

Domácí se ve svém azylu na Viktorii Žižkov prosadili hned čtyřikrát, i když většinu zápasu odehráli v oslabení, a po výhře 4:3 si tak připsali cenný skalp.

Zápas Slavia - Žižkov sledujte od 20:00 ZDE

Více než čtyři tisíce diváků se celé utkání rozhodně nenudilo. Na tradičně špatném terénu, který navíc skrápěl déšť, se dral už v první minutě do zakončení kapitán Sparty Patrik Berger, jeho rána ale branku vůbec netrefila.

Aktivnější byli od začátku zápasu spíše domácí, po chybě Kroba však řešil Jeslínek situaci příliš zbrkle a v nadějné pozici vysoko přestřelil. Stejnému hráči se nevedlo ani o chvilku později, kdy ho zblízka vychytal gólman Blažek.

Podobně dopadl na druhé straně také Slepička. I jeho ránu si s přehledem našel Belaň.

Vyloučení Lenčeviče ovlivnilo průběh hry

Dál se ale hrálo zejména na polovině Sparty a domácí byli za svou snahu záhy odměněni. V 17. minutě se do míče opřel z dvaceti metrů Macháček a Blažek mohl jen sledovat, jak nádherně trefuje horní růžek jeho branky.

Vyrovnat mohl na druhé straně Kušnír, jenže se o šanci sám připravil zbytečnou kličkou a Belaň nemusel ani zasahovat.

Výborné představení Bohemians dostalo první kaz ve 24. minutě. Běloruský obránce Lencevič stáhl unikajícího sparťanského hráče, uviděl druhou žlutou a následně také červenou kartu.

Na to ihned zareagoval trenér Urban a obranu vyztužil Turtenwaldem. Ze hřiště naopak odešel záložník Dobeš.

Domácí ale i v deseti zdatně napadali rozehrávku Sparty a dále oplývali aktivitou. Deset minut před přestávkou se jim navíc naskytla možnost standardní situace. Na tu si naskočil ex-spartaň Marek Kincl a Blažek na míč znovu nedosáhl.

Bohemians do poločasu vstřelili dokonce ještě třetí branku, bohužel pro ně však do vlastní sítě. Centr Bergra tečoval za Belaně nešťastně Horáček. Sparta mohla po chvilce dokonce vyrovnat, s hlavičkou Kuliče si ale brankář domácích poradil.

Čtěte dále: Série Baníku skončila. Mladá Boleslav selhala v Plzni

Co se nepodařilo na konci první půle, přišlo hned na začátku druhé. Po rohovém kopu si zpracoval na prsa míč Slepička a srovnal stav.

Sparta postupně získávala územní převahu, gól ovšem znovu padl do její sítě. Na parádní ránu spoluhráče Macháčka z první půle navázal i Fenyk a Bohemians znovu vedli.

Výhru Bohemians zajistil ex-sparťan Jeslínek

Domácí se však neradovali dlouho. Už za pár minut si naskočil na centr Hušek a opět skóre srovnal.

V závěru pracovaly nervy u fanoušků Sparty
V závěru pracovaly nervy u fanoušků Sparty | Foto: Ondřej Besperát

Vědět o sobě dali také hostující fanoušci, kteří hodili na hřiště několik dýmovnic a utkání muselo být kvůli kouři krátce přerušeno. Oběma mužstvům navíc komplikoval hru houstnoucí déšť.

Po pauze se do útoku hnali znovu domácí a opět byli úspěšní. Křižnou střelu Fenyka usměrnil u tyče snadno do Blažkovy branky Jiří Jeslínek, jenž je v Bohemians na hostování právě z Letné.

Fanoušci Sparty nespokojeni s výsledkem znovu zasypali hrací plochu několika předměty a hlavní rozhodčí Adam musel duel přerušit podruhé. Tentokráte se nehrálo dobrých pět minut.

I proto jich pak sudí osm nastavil. Hosté se tlačili za vyrovnáním, v jejich největší šanci ale ex-reprezentant Slepička z deseti metrů nastřelil pouze břevno prázdné branky Bohemians.

Také další pokusy sparťanů mířily pouze "pánubohu do oken", a proto domácí brali senzačně všechny tři body.