reklama

Nadšení sparťané: Teď už jen vyhrát v Izraeli a jdeme dál

Brankář Sparty Tomáš Vaclík slaví branku do sítě Šmony. Brankář Sparty Tomáš Vaclík slaví branku do sítě Šmony. Foto: Reuters
Sparta se výrazným způsobem přiblížila postupu do vyřazovacích bojů.

Praha - Už za deset minut bylo hotovo. Fotbalisté pražské Sparty rozhodli ve třetím zápase základní skupiny I Evropské ligy o své výhře 3:1 nad izraelským mistrem Hapoel Kirjat Šmona prakticky už po prvních deseti minutách zápasu.

Sparta se tak výrazným způsobem přiblížila postupu do vyřazovacích bojů.

Krejčí: Teď mi to půjde jako na jaře

Zpečetit jej může už za dva týdny v odvetě na hřišti soupeře, když v Haifě vyhraje, a zároveň Lyon boduje na hřišti Bilbaa. 

"Hodně jsem dneska chtěl dát gól. Viděl jsem, že po tý střele Lea (Kweukeho) brankář míč nedržel, tak jsem ho tam radši dokopnul, protože se ten míč šoural po brankové čáře. Ten gól nastartoval, přidali jsme hned další a teď jsme blízko postupu," řekl novinářům Ladislav Krejčí, který otevřel v 7. minutě skóre zápasu.

Levé křídlo Sparty doufá, že mu vstřelený gól pomůže k lepším výkonům i v ligové soutěži. 

"Nebudeme si říkat, že jsem v předchozích zápasech předváděl nějaký skvělý výkony, i proto jsem chtěl dát dneska gól, nebo na něj aspoň nahrát. Jsem spokojenej, zvlášť proto, že mi to teď v lize proti Jihlavě moc nešlo, i když v Rusku už tam byly záchvěvy tý mý dřívější formy," připomněl zápas baráže o ME fotbalistů do 21 let v Rusku.

"Po tom zranění je vždycky těžký se do toho dostat zpátky. Doufám, že jsem to dneska tím výkonem a gólem zlomil a že budu hrát i v dalších zápasech v takové formě, jakou jsme měl na jaře," dodal Krejčí. 

Kadlec: Ukázali jsme jim, kdo je doma

Velmi dobrý vstup do zápasu si pochvalovalo i pravé křídlo Sparty Václav Kadlec.

"Můžeme být spokojeni, chtěli jsme na ně vlítnout a ukázat jim, kdo je tady doma. Podařilo se nám hned dvakrát dát góla a dá se říct, že pak jsme to měli pod kontrolou," řekl novinářům po zápase střelec druhého gólu Sparty.

"Jen škoda, že jsme pak sami inkasovali, stalo se nám to samé jako s Bilbaem. Výsledek 3:0 navíc vypadá mnohem líp. Pak se může stát cokoli, mohli dát v 85. minutě gól a my se mohli strachovat. Nakonec jsme to ale zvládli," dodal Kadlec.

Při svém gólu v 10. minutě překonal brankáře hostí křižnou střelou k tyči, což měl v plánu už v momentu, kdy přebral míč.

"Hned jsem chtěl střílet. Jen jsem přemýšlel, jestli půjdu do kličky na beka, nebo to zkusím vystřelit, protože mi docela nechal prostor. Soustředil jsem se, abych to dal na zadní a nakonec jsem to trefil dobře," liboval si Kadlec.

"Je to pro nás super. Vyhrát ve Šmoně a dá se říct, že můžeme slavit postup. Bude to velmi důležitej zápas. Dneska jsme si ukázali, že na to máme a když podáme náš ideální výkon, tak bysme měli vyhrát," poznamenal k odvetě, která se bude za dva týdny hrát v Haifě.

Švejdík: Tak jednoduchý gól jsem nečekal

Jistotu výhry dal Spartě ve 44. minutě gól obránce Ondřeje Švejdíka, který se trefil vůbec poprvé v dresu Sparty.

"Trochu jsem se vracel. Byla to lehká branka, ale krásná. Poprvé v životě jsem se trefil v evropských pohárech," řekl po zápase novinářům devětadvacetiletý stoper, který se objevil po dvouzápasové pauze v základní sestavě Sparty.

"Oni se hned od začátku zatáhli, my jsme naopak mohli hrát. Tam hrozilo, že v případě naší chyby v rozehrávce by chodili Izraelci do rychlých protiútoků. Toho jsme se vyvarovali a myslím si, že jsme to až na ten nešťastný gól zvládli," poznamenal odchovanec opavského fotbalu.

Po zápase přiznal, že tak ustrašený výkon od soupeře vůbec nečekal.

"Upřímně, s velkým respektem k soupeři, jsem čekal, že bude nebezpečnější, aktivnější a bude mít větší vůli po vítězství. Myslím si, že jsme udělali velký krok k postupu, ale není poslední. Pokud ale vyhrajeme v Izraeli, tak myslím, že postup je náš," dodal Švejdík.

reklama