reklama

Korupční aféra pokračuje, Napout po zatčení odstoupil z čela CONMEBOL

Logo FIFA v Curychu Logo FIFA v Curychu autor: Reuters
Místopředseda světového fotbalu a předseda jihoamerické konfederace Juan Ángel Napout rezignoval po zatčení z minulého týdne na předsedu CONMEBOL.

Asunción - Místopředseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Juan Ángel Napout, jenž byl minulý týden ve Švýcarsku zatčen v souvislosti s rozsáhlou korupční aférou ve světovém fotbalu, rezignoval na místo předsedy CONMEBOL. Oznámili to zástupci výkonného výboru jihoamerické konfederace na zasedání v paraguayské metropoli Asunciónu.

Vedením CONMEBOL byl dočasně pověřen její místopředseda a šéf uruguayského svazu Wilmar Valdez. Další místopředsedové CONMEBOL Rafael Esquivel z Venezuely a Sergio Jadue z Chile jsou rovněž v podezření z korupce. Nové vedení se bude volit na mimořádném kongresu 26. ledna.

Napout byl zadržen v Curychu na základě obvinění amerických úřadů, které ho podezřívají z úplatkářství. Bývalý šéf paraguayského fotbalu údajně přijal úplatky ve výši milionů dolarů za přidělení marketingových práv na fotbalové turnaje v Latinské Americe. Sedmapadesátiletý funkcionář souhlasil s vydáním do USA.

V souvislosti s korupční aférou v nejvyšším vedení FIFA byli zatčeni poslední tři předsedové CONMEBOL. Vedle Napouta vyšetřovatelé obvinili i Nicoláse Leoze z Paraguaye a Eugenia Figuereda z Uruguaye.

reklama