Náskok roste a roste. Bayern vede ligu už o 10 bodů

28. 11. 2012 22:23
Freiburg - Bayern Mnichov (hosté slaví první branku)
Freiburg - Bayern Mnichov (hosté slaví první branku) | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov využili úterního zaváhání svých pronásledovatelů a po středeční výhře 2:0 ve Freiburgu vedou tabulku německé ligy o 10 bodů.

Již po 14. kole si tak zajistili titul podzimního mistra, což tak brzy ještě žádný tým v padesátileté historii bundesligy nedokázal.

Bayern se vítězstvím ideálně naladil na sobotní očekávaný "duel gigantů" s Borussií Dortmund. Úřadující mistři v úterý jen remizovali s Düsseldorfem a na Bayern ztrácejí 11 bodů.

Dortmund přišel už i o druhé místo

Dnes se před ně dostal na druhé místo Leverkusen, který i díky dvěma gólům Castra vyhrál 4:1 v Brémách. U debaklu Werderu byl i český obránce Theodor Gebre Selassie, jenž odehrál za poražené celý zápas.

Fotbalisty Bayernu poslal ve Freiburgu do vedení ve 12. minutě z penalty Müller a snahu domácích o vyrovnání zbrzdil už šest minut nato Diagne, jenž byl vyloučen za faul. Vítězství mnichovského týmu pojistil v 79. minutě Tymoščuk.

Norimberk - Hoffenheim 4:2 (1:1)
Branky: 7. a 86. Kijotake, 44. Nilsson, 69. Polter - 33. Schipplock, 81. Salihovič z pen.

1. Bayern Mnichov 14 12 1 1 40:5 37
2. Leverkusen 14 8 3 3 27:19 27
3. Dortmund 14 7 5 2 29:15 26
4. Schalke 14 7 3 4 24:18 24
5. Eintracht Frankfurt 14 7 3 4 27:22 24
6. Hannover 14 6 2 6 27:25 20
7. Mohuč 14 6 2 6 19:17 20
8. Hamburk 14 6 2 6 15:17 20