reklama

Nasri zase přijde o šampionát, jeho modelka uráží Deschampse

Před dvěma lety na Euru dal Nasri gól Anglii a gestem umlčel své kritiky. Na MS se přesto nepodívá. Před dvěma lety na Euru dal Nasri gól Anglii a gestem umlčel své kritiky. Na MS se přesto nepodívá. autor: Reuters
Sám fotbalista přijal svou absenci ve francouzském výběru pro světový šampionát překvapivě klidně.

Londýn - Jedna z největších hvězd šampiona anglické Premier League Manchesteru City, záložník Samir Nasri, chybí v předběžné nominaci Francie na světový šampionát. Zpráva, která ohromila celou fotbalovou planetu.

Kouč Didier Deschamps se rozhodl problémového fotbalistu do Brazílie nevzít. "Pro City je důležitým hráčem, ale v národním týmu nepatří do základní sestavy. A se svou pozicí u nás není spokojen. Stavím ten nejlepší tým, nevybíral jsem třiadvacet nejlepších francouzských hráčů," zdůvodnil svůj krok lodivod reprezentace galského kohouta.

Sám fotbalista, známý svým výrazným egem, reagoval překvapivě klidně. "Děkuji všem za podporu, to je prostě život. Tak i další mistrovství světa strávím doma. Co tě nezabije, to tě posílí," napsal na sociálně sítě šestadvacetiletý rodák z Marseille.

Nadávky Nasriho přítelkyně

Emoce naopak doslova cákaly z Nasriho přítelkyně, modelky Anary Atanesové. "Zku...ná Francie, zku...ný Deschamps. Co je to za zas..ného trenéra," rozjela se na twitteru.

Faktem je, že většina odborné veřejnosti se Deschamsovu rozhodnutí příliš nediví. Nasri platí dlouhá léta za enfant terrible francouzského fotbalu. Bývalý reprezentační trenér Raymond Domenech ho kvůli tomu nevzal na minulý mundial v Jižní Africe a ve své knize jej popsal jako sobce.

Nasri poté tvrdil, že se poučil a v reprezentaci už nechce chybět. "Pomohlo mi to jako člověku. Řekl jsem sám sobě, že musím pracovat tvrději, abych se ujistil, že příští šampionát už mě nemine. V národním týmu prostě musím být," řekl tehdy středopolař deníku Daily Mail.

Vaz mu zlomila odveta baráže

Pod Laurentem Blancem pak nastupoval, ale v národním týmu nikdy nezářil tak, jako v Premier League. A definitivně mu vaz zlomila baráž o světový šampionát v Brazílii. Nasri v prvním zápase nic nepředvedl a Francie prohrála na Ukrajině 0:2. V odvetě dal Deschamps důvěru jiným a ti po fantastickém výkonu a výhře 3:0 vybojovali postup.

A Nasri se stal nechtěným. Vyvolenými záložníky Didiera Deschampse jsou momentálně jiní. Pogba, Matuidi, Cabaye nebo Ribéry.

reklama