reklama

Naštvaný Cissé. Kvůli rasistům chce odejít z Řecka

Djibril Cissé v dresu Panathinaikosu Atény. Djibril Cissé v dresu Panathinaikosu Atény. autor: Reuters
Po derby s Olympiakosem ho napadli fanoušci soupeře

Paříž - Výpady rasistických fanoušků s největší pravděpodobností vyženou francouzského útočníka Djibrila Cissého z řeckého angažmá v Panathinaikosu Atény.

V klubu má hráč sice smlouvu do roku 2013, je však rozhodnut po jarní části této sezony z Řecka odejít.

"V létě určitě odejdu. Už tady nemůžu zůstat. Fanoušci Panathinaikosu jsou fantastičtí, klub je skvělý, ale já už v téhle lize hrát nechci," nechal se slyšet Cissé.

Čtěte také:
VIDEO: Řečtí chuligáni napadli hráče přímo na hřišti

V této sezoně se podle něj atmosféra na stadionech ještě zhoršila. "Už dvakrát jsem byl obětí rasistických urážek a opičích skřeků. Stejné to bylo i v sobotu," narážel bývalý hráč Liverpoolu na víkendové vypjaté derby s Olympiakosem Pireus, které pro něj bylo zřejmě poslední kapkou.

"Fanouškům se podařilo donést na stadion nehořlavé banány a pokaždé, když jsem se dotknul míče, jimi třásli," řekl devětadvacetiletý Cissé, který za Panathinaikos odehrál 49 zápasů a vstřelil 41 branek.

Navíc po zápase byl Francouz jedním ze čtyř hráčů, které fanoušci Olympiakosu napadli, když vběhli po vítězství 2:1 na hřiště.

"Byl jsem jejich cíl. Někteří mě trefili a musel jsem se bránit. Je to ostuda, ale já to tak nenechám," dodal Cissé s tím, že podá stížnost na UEFA.

reklama