reklama

Naštvaný Mourinho: Srazily nás individuální chyby v obraně

José Mourinho během čtvrtfinále nevěřil vlastním očím José Mourinho během čtvrtfinále nevěřil vlastním očím autor: Reuters
Trenér Chelsea José Mourinho byl po prohraném čtvrtfinále Ligy mistrů pořádně naštvaný na své hráče.

Paříž - Už přemýšlel nad tím, jak v domácí odvetě vstřelit gól, žádný nedostat a tím si zajistit postup do semifinále Ligy mistrů, z nadějného výsledku, ale José Mourinhovi vyvstal problém. Chelsea na hřišti Paris St. Germain prohrála 1:3, když poslední gól dostala ve třetí minutě nastavení.

"Třetí gól? To nebyl gól, ale vtip a užili jsme si ho spolu s Pastorem," říkal po zápase novinářům frustrovaný portugalský kouč londýnského klubu.

Nyní je situace taková, že Chelsea musí na Stamford Bridge skórovat minimálně dvakrát a žádný gól už nepustit. Ovšem oba úkoly by mohly být problémem, protože Blues momentálně tlačí bota v obraně i útoku. Střelci jsou z formy, jedinou středeční trefu přidal Hazard z penalty.

Místo na hrotu útoku hostů, když je zraněn Eto´o, obstaral překvapivě záložník Schürrle. Přitom na lavičce zůstali Torres nebo Ba. "S výkony našich hrotových útočníků jsem nebyl spokojený, a tak jsem zkusil něco jiného," vysvětloval svůj záměr Mourinho.

A s obranou ve čtvrtfinále nemohl být spokojený už vůbec. "Udělali jsme zbytečné individuální chyby a to v místech, kde jsme se jich v letošním ročníku ještě nedopustili. Složité situace jsme zvládli, ale poloviční šance jsme si nepohlídali," hodnotil výkon defenzivy hostující trenér.

Lodivod Chelsea ale odvetu rozhodně předem nevzdává. Nemáme co ztratit. Pořád je všechno možné, ještě nejsme venku a myslím, že i PSG to ví," dodal.

reklama