Návrat klokanům nevyšel. Prohráli s Ostravou

zj
5. 8. 2007 18:56
Bohemians - Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Nováček první ligy Bohemians 1905 podlehl v prvním utkání Baníku Ostrava 2:0.
Nováček první ligy Bohemians 1905 podlehl v prvním utkání Baníku Ostrava 2:0. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Navrátilec z bundesligy a největší hvězda současného Baníku Ostrava Václav Svěrkoš vzal fanouškům Bohemians pocit dokonalé radosti.

Klokani se vrátili do první ligy, ale v prvním zápase prohráli s Ostravou, označovanou za černého koně letošního ročníku Gambrinus ligy. Svěrkoš byl tím, kdo je "načal". Vsítil totiž v 15. minutě gól. Minutu před koncem pak domácí dorazil Magera.

Nebyly to zdaleka jediné dvě možnosti, kdy někdo mohl v Ďolíčku skórovat.

Už v 10. minutě se Rajtoral řítil na branku domácího Sňozíka, ale dal těsně vedle tyče. První gólová akce Klokanů přišla v 31. minutě: pro míč za obranu si naběhl Slezák a zakončoval do šibenice. Gólman Vašek musel vytáhnout skvělý zákrok.

A znovu Svěrkoš - v 56. minutě nastřelil břevno poté, co mu přihrál za obranu Bohemians Lukeš.

Gólové akce předváděl spíše Baník, zkušenost jeho hráčů byla patrná stejně jako větší fotbalovost. Domácí vše nahrazovali bojovností, jak slíbil jejich trenér Busta.

Konec nadějím Bohemians učinil Magera, který po rohovém kopu dorazil míč za záda Sňozíka.

Bohemians - Baník 0:2 (0:1)
15. Svěrkoš, 89. Magera
Bohemians: Sňozík - Marek, Rada, Lukáš, Šmarda - Kunášek, Slezák (K), Hašek, Rychlík (63. Kotyza) - Bálek, Bartek (73. Škoda)
Baník: Vašek - Řezík, Bytroň, Cigánek, Čoupek - Rajtoral, Metelka, Lukeš, Mišinský - Svěrkoš (68. Zeher), Magera