Neapol prohrála v Římě a Juventus tak slaví pátý ligový titul v řadě

Aktualizováno 25. 4. 2016 21:10
Juventus je popáté v řadě italským šampiónem.
Juventus je popáté v řadě italským šampiónem. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín jsou po dvaatřicáté v historii italskými šampiony. Pátý titul v řadě jim přinesla dnešní prohra Neapole 0:1 na hřišti AS Řím v dohrávce 35. kola. Tři kola před koncem tak má Juventus již nedostižný dvanáctibodový náskok.

Turínský celek, jehož viceprezidentem je bývalý kapitán české reprezentace Pavel Nedvěd, tak jen potvrdil svou dominanci v italském fotbale. Na trůnu je nepřetržitě od roku 2011 a od října neprohrál 25 ligových duelů v řadě, když v nich ztratil pouhé dva body.

"Vždycky říkám, že se zlepšujete pouze tehdy, když si projdete těžkým obdobím. Když se dívám na naši cestu, jsem ještě pyšnější," uvedl na twitteru trenér Juventusu Massimiliano Allegri.

Vyrovnali rekord ligy

Pátým titulem za sebou vyrovnala "Stará dáma" rekord italské ligy, který dosud držel AC Turín z let 1943 až 1949 (sérii přerušila válka) a Inter Milán z období 2006 až 2010.

"Tohle je mimořádně důležitý titul, když si uvědomíte, že je pátý za sebou a také po jakém vývoji jsme k němu došli," řekl osmatřicetiletý gólman Gianluigi Buffon, jenž od svého příchodu do klubu v roce 2001 získal sedmou mistrovskou korunu.

Oslavy Juventusu mohla oddálit jen výhra Neapole, ta však potřetí za sebou venku prohrála. Nevyužila několik svých šancí, navíc José Callejónovi sudí v první půli zřejmě chybně neuznali gól kvůli ofsajdu. Naopak minutu před koncem napřáhl před vápnem belgický reprezentant Radja Nainggolan a technickou střelou k tyči zařídil výhru AS.

Římané se tak udrželi v boji o druhou příčku znamenající přímý postup do hlavní fáze Ligy mistrů. Na Neapol nyní ztrácejí dva body.

Verona porazila AC, i tak ale padá

Šestý AC Milán prohrál 1:2 na hřišti posledního Hellasu Verona, kde vedl od 21. minuty po gólu Jérémyho Méneze. V druhém poločase vyrovnal z penalty Giampaolo Pazzini a teprve o čtvrtém vítězství Hellasu v sezoně rozhodl v páté nastavené minutě gólem z trestného kopu Luca Siligardi. Milán tak ve třech zápasech po odvolání trenéra Siniši Mihajloviče a příchodu Cristiana Brocchiho vyhrál pouze jednou.

Veroně nakonec výhra nebyla nic platná, protože další ohrožený celek Carpi porazil díky trefě Kevina Lasagny z 85. minuty nejtěsnějším rozdílem Empoli a definitivně odsoudil Hellas po třech letech k sestupu.