Neapol se po výhře nad Veronou dotáhla na Juventus

5. 3. 2016 22:46
Po třech zápasech bez výhry fotbalisté Neapole v 28. kole italské ligy porazili Chievo Verona 3:1 a bodově se vyrovnali v tabulce prvnímu Juventusu.
Gonzalo Higuaín slaví branku Neapole
Gonzalo Higuaín slaví branku Neapole | Foto: Reuters

Řím - Po třech zápasech bez výhry fotbalisté Neapole v 28. kole italské ligy porazili Chievo Verona 3:1 a bodově se vyrovnali v tabulce prvnímu Juventusu. Obhájci titulu však mají lepší skóre a navíc i nedělní zápas proti Bergamu k dobru.

Neapol do zápasu vstoupila velmi špatně, hned ve druhé minutě zbytečně ztratil míč Chiriches a Nicola Rigoni jeho chybu potrestal. Jenže o čtyři minuty později už bylo vyrovnáno, po přesné přihrávce Ghoulama se prosadil Gonzalo Higuaín. Argentinský útočník vstřelil už 26. gól v sezoně.

V 38. minutě svou chybu z úvodu napravil Chiriches. Rumunský obránce si našel ve vápně centr Jorginha a poslal svůj tým do vedení. Neapol už podeváté v sezoně vstřelila v prvním poločase minimálně dva góly, nikomu jinému se to v tomto ročníku Serie A nepodařilo.

Na 3:1 mohl v druhém poločase zvýšit nejprve Higuaín, nakonec se to podařilo až v 70. minutě Callejónovi.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Italská fotbalová liga - 28. kolo:

Hellas Verona - Sampdoria Janov 0:3 (6. Soriano, 11. Cassano, 30. Christodulopulos), Neapol - Chievo 3:1 (6. Higuaín, 38. Chiriches, 70. Callejón - 2. N. Rigoni).