Neapol zahodila první možnost získat po 33 letech titul

30. 4. 2023 18:17

Fotbalisté Neapole první možnost získat po 33 letech italský titul nevyužili. Doma remizovali 1:1 se Salernitanou, když o vedení přišli šest minut před koncem. Cestu k titulu jim dnes otevřel Inter Milán, který porazil po obratu druhé Lazio Řím 3:1.

Neapol se mohla stát prvním týmem v historii italské ligy, který si zajistil mistrovský titul šest kol před koncem. Skóre zápasu otevřel v 62. minutě po rohovém kopu uruguayský obránce Olivera, který hlavičkou zakončil centr střídajícího Raspadoriho.

I přes výraznou herní převahu se však Neapoli nepodařilo zpečetit zisk titulu. V závěru zápasu se z ojedinělého útoku prosadil Dia a prodloužil sérii Salernitany bez prohry na devět zápasů. Neapol může titul oslavit ve čtvrtek, kdy se utká s Udine.