Neapol zostudila Sampdorii na jejím hřišti, Zima si proti Laziu nezahrál

Victor Osimhen (vlevo) slaví se svým parťákem Lorenzem Insignem první gól Victor Osimhen (vlevo) slaví se svým parťákem Lorenzem Insignem první gól autor: Reuters
Fotbalisté Neapole vyhráli i pátý zápas sezony v italské lize a jako jediní mají stále bezchybnou bilanci. Na hřišti Sampdorie Janov zvítězili 4:0, stejně jako o víkendu v Udine, a tabulku vedou o dva body před úřadujícími šampiony z Interu Milán a třetím AC.

Na výhře Neapole se dvěma góly podílel Victor Osimhen. Dvaadvacetiletý nigerijský útočník poslal hosty do vedení už v 10. minutě, pět minut po přestávce pak zvýšil na 3:0. Ještě před poločasem přidal druhou branku Neapole Fabián Ruiz, skóre uzavřel Piotr Zieliňski.

FC Turín, v jehož dresu zůstal obránce David Zima jen na lavičce, remizoval s Laziem 1:1. Římský klub vyrovnal až díky pokutovému kopu z první minuty nastavení, který proměnil Ciro Immobile.

Letní posila AS Řím Tammy Abraham zařídil svým druhým gólem v italské lize výhru 1:0 nad Udine. Anglický útočník zakončil v 36. minutě povedenou individuální akci Riccarda Calafioriho. AS se oklepal z nedělní premiérové porážky s Veronou a navázal na úvodní tři vítězství v soutěži. V tabulce je čtvrtý.

Italská fotbalová liga - 5. kolo: FC Turín - Lazio Řím 1:1 (76. Pjaca - 90.+1 Immobile z pen.), Sampdoria Janov - Neapol 0:4 (10. a 50. Osimhen, 39. Ruiz, 59. Zieliňski), AS Řím - Udine 1:0 (36. Abraham).

1. Neapol 5 5 0 0 14:2 15
2. Inter Milán 5 4 1 0 18:5 13
3. AC Milán 5 4 1 0 10:2 13
4. AS Řím 5 4 0 1 12:5 12
5. Bergamo 5 3 1 1 6:4 10
6. Fiorentina 5 3 0 2 8:9 9
7. Lazio Řím 5 2 2 1 12:7 8
8. Boloňa 5 2 2 1 7:10 8