27. 10. 2017 6:23
Je mu teprve čtrnáct let, ale už dává góly mezi dospělými. A ne v nějakém béčkovém celku. Ianis Stoica totiž hraje za FCSB, tedy dřívější Steauu, a na jeho umění si tak možná budou muset dát pozor v Evropské lize i fotbalisté Plzně!
Ianis Stoica
Ianis Stoica | Foto: Twitter

Bukurešť - Až bude kouč plzeňských fotbalistů Pavel Vrba chystat své hráče na listopadové utkání s FCSB, tedy přejmenovanou slavnou Steauu Bukurešť, možná upozorní na jedno nečekané jméno v týmu soupeře. Ianis Stoica.

Tenhle borec vstřelil ve středu svůj první gól za A - tým dospělých. V tu chvíli mu bylo pouhých čtrnáct let, deset měsíců a třináct dní! Prosadil se v utkání Rumunského poháru na hřišti třetiligové Sanatatey Kluž.

Gól Ianise Stoicy:

"Od neděle jsem věděl, že budu v nominaci. Když mi pak trenér řekl, abych se začal rozcvičovat, rozklepaly se mi nohy," přiznal Stoica. Na trávník se dostal v 60. minutě, v úplném závěru pak korunoval výhru svého celku 6:1.

"Neuvěřitelný pocit," rozplýval se zelenáč. Mimochodem, nebyl jediným v mužstvu, kdo ve středu nastoupil a ještě zdaleka nemá občanku. Celý zápas odehrál sedmnáctiletý Paul Szecui, druhý poločas pak o rok mladší Emilian Pacionel a Laurentiu Ardelean.

Plzeň, která v této sezoně hrála s FCSB už třikrát (v předkole Ligy mistrů vypadla po výsledcích 2:2 a 1:4 a v prvním duelu skupiny Evropské ligy podlehla 0:3), se má zřejmě na co těšit.