Nečekané drama! Němci udolali nadšené Alžířany v prodloužení

FOTO Drsné fauly, radost Evropanů, africké nadšení i smutek
Jenže týmy ze "Starého kontinentu" to neměly vůbec snadné. Francouzi zlomili odpor Nigérie až v posledních deseti minutách...
... a němečtí fanoušci dokonce museli trnout až do prodloužení.
Teprve tam dali jejich miláčci dvě branky a rozhodli o svém postupu.
Německý favorit v úvodu utkání v Porto Alegre působil nečekaně nervózně a hodně chyboval v rozehrávce. Už v osmé minutě musel gólman Neuer vyběhnout daleko z branky a zlikvidovat průnik Slimaního.
1. 7. 2014 0:40
Německo porazilo v osmifinále MS Alžírsko 2:1 a ve čtvrtfinále narazí na Francii.

Porto Alegre - Překvapivě dlouho vzdorovalo Alžírsko v osmifinále mistrovství světa v Brazílii fotbalistům Německa. Afričané hráli s favoritem otevřenou ofenzivní partii, v níž měli především v prvním poločase řadu velkých šancí ke skórování.

A protože Němci v závěru druhého poločasu zahodili tři stoprocentní šance, šlo se do prodloužení.

Hned na jeho začátku se trefil Andre Schürrle, postup pak pečetil v závěru Mesut Özil. Alžírské snížení Abdulmumína Džabúho v nastavení už nic neřešilo.

Němci, kteří vrátili Alžířanům stejným poměrem porážku z posledního klání na MS v roce 1982, tak postoupili podeváté za sebou mezi osm nejlepších týmů turnaje. V pátečním čtvrtfinále se pak utkají s Francií.

Alžířané velké šance v úvodu zahazovali

Favorit v úvodu utkání v Porto Alegre působil nečekaně nervózně a hodně chyboval v rozehrávce. Už v osmé minutě musel gólman Neuer vyběhnout daleko z branky a zlikvidovat průnik Slimaního.

Alžírsko bylo při svém premiérovém startu v osmifinále MS přímočařejší a několikrát rozebralo německou obranu. Slimaního gól hlavou nebyl správně uznán pro ofsajd a Ghulám jen těsně minul pravou tyč.

Evropský tým se přes větší držení míče k soupeřově brance moc nedostával. To se povedlo až těsně před pauzou. Mbuhli vyrazil jen před sebe dalekonosný pokus Kroose, ale dobíhající Götze z dorážky trefil pouze alžírského brankáře.

Mbuhli se blýskl i na začátku druhého poločasu, kdy konečky prstů vytáhl Lahmovu střelu. Německu se nedařilo sevřít protivníka pod souvislejší tlak, naopak Afričané hrozili z protiútoků. Fighúlí technickou ranou přestřelil, Slimaní namířil jen do náruče Neuera.

Mbuhli dlouho držel Alžířany nad vodou

V 80. minutě měl na hlavě vítězný gól Müller, ale zblízka ho pohotově vychytal alžírský gólman. O chvíli později autor čtyř branek na turnaji vystřelil z dobré pozice vedle.

Hned ve druhé minutě prodloužení však Německo otevřelo skóre. Müller našel před brankou střídajícího Schürrleho a ofenzivní hráč Chelsea střelou za nohou ukončil neprůstřelnost Mbuhliho.

Blízko vyrovnání byl o chvíli později Mustafá, který po chybě obrany jen těsně minul Neuerovu branku.

Až v poslední minutě prodloužení zvýšil na 2:0 Özil po dorážce Schürrleho střely. Záhy snížil náhradník Džabú, ale jeho mužstvu už na vyrovnání nezbyl čas. Německo až ve třetím utkání s Alžírskem neprohrálo.

Výsledek:

Německo - Alžírsko 2:1 po prodloužení (0:0, 0:0)

Branky: 92. Schürrle, 120. Özil - 120.+1. Džabú. Rozhodčí: Ricci - De Carvalho, Van Gasse (všichni Braz.). ŽK: Lahm - Hallíš. Diváci: 43.063.
Německo: Neuer - Mustafi, Mertesacker, Boateng, Höwedes - Schweinsteiger (109. Kramer), Lahm (70. Khedira), Kroos - Özil, Müller, Götze (46. Schürrle). Trenér: Löw.
Alžírsko: Mbuhli - Mandí, Mustafá, Bilkalím, Hallíš (97. Búghirra), Ghulám - Lasín - Fighúlí, Tajdir (78. Brahímí), Súdání (100. Džabú) - Slimaní. Trenér: Halilhodžič.