reklama

Necid hrál první mač po půl roce, Grygera je po operaci

České hvězdy se dávají do hromady po problémech s kolenem

Marbella - Na tuhle zprávu čeká Michal Bílek, kouč české reprezentace, jak na smilování boží: Tomáš Necid se konečně opět objevil na hřišti jako aktér fotbalového zápasu. Po sedmi měsících od těžkého zranění zkříženého vazu v koleně.

Podobné potíže má i Zdeněk Grygera, někdejší hvězda brücknerovské reprezentace. Obránce anglického Fulhamu absolvoval před dvěma dny poslední ze série operací a teď už opět také může začít odstřihávat metr v očekávání návratu na trávník.

O fotbale čtěte více:

"Tomáš Necid je s CSKA Moskva na soustředění ve španělské Marbelle. Úvodní tréninky zvládl bez problémů, takže do nejbližšího přípravného utkání už by měl naskočit," avizoval hráčův agent Jiří Müller.

A Necid skutečně odehrál už dnes půlhodinku proti čínskému celku Kuang-čou.

Další zápas hrají "armějci" v pondělí, v rámci marbellského turnaje se utkají s poraženým z utkání Dynamo Kyjev-Samara.

O tom, že by se na jaře šel Necid po těžkém zranění někam rozehrát někam na hostování, prý nemůže být řeč. "Vágner Love se vrátil do Brazílie a tolik útočníků tam teď nemají," říká Müller.

Necid se zranil na začátku června v ligovém utkání v Grozném. Jeho tvrdý střed s brankářem soupeře koleno nevydrželo. A reprezentace si pak v podzimním finiši kvalifikace o Euro 2012 musela poradit bez osvědčeného čahouna v útoku.

Grygera zažil operace "na pokračování"

Zdeněk Grygera se zranil 6. listopadu, když jeho Fulham nastoupil proti Tottenhamu. Ze hřiště ho odnášeli na nosítkách, s kyslíkovou maskou na obličeji.

Když pak dorazil na kliniku vyhlášeného chirurga Richarda Steadmana v americkém Vailu, řekli mu, že se operace musí odložit do prosince, protože noha v danou chvíli nebyla v operovatelném stavu.

Operace navíc proběhla "na pokračování". V prosinci upravil Steadman Grygerovi poraněné menisky. "A teď přišla řada na zkřížený vaz," vysvětluje Jiří Müller, který zastupuje i Grygeru.

FOTO Pět barů i bazén. Tady mají bydlet čeští fotbalisté na Euru FOTO Pět barů i bazén. Tady mají bydlet čeští fotbalisté na Euru Prohlédněte zde

Odhadovat čas rekonvalescence je podle něj složité. "Tomáš Sivok byl po takové operaci zpátky za čtyři měsíce, Tomáši Necidovi to trvalo 7 měsíců, to je individuální.!

Sivok se s Besiktasem na nové smlouvě zatím nedomluvil

Když už padla zmínka o dalším Müllerově klientovi:  budoucnost Tomáše Sivoka je stále nejasná. "V létě mu v Besiktasi končí smlouva, ale stále jsme se nedomluvili na podmínkách jejího prodloužení," říká Müller.

Není tajemstvím, že by si Sivok přál výrazné navýšení platu, aby jako klíčový hráč týmu pobíral peníze srovnatelné s nejlépe placenými hvězdami typu Quaresmy nebo Almeidy."

V zimě ležely na stole nabídky Bordeaux, Neapole a Anderlechtu. "Besiktas by ho ale v zimě stejně nepustil," říká Müller.

Nyní jsou ve hře jen dvě varianty: buď Sivok smlouvu v Besiktasi prodlouží, nebo v létě odejde. Jako volný hráč, tedy zdarma.

ROČENKA Trnitá cesta k úspěchu. Jak Češi vybojovali Euro 2012 ROČENKA Trnitá cesta k úspěchu. Jak Češi vybojovali Euro 2012 Prohlédněte zde

reklama