reklama

Necid se ruské mise nebojí. Dřít musel už ve Slavii

Tomáš Necid oblékne dres CSKA Moskva Tomáš Necid oblékne dres CSKA Moskva autor: Ondřej Besperát
Necid jde do Ruska bez bázně, jazyk celkem umí

Praha - Reprezentační útočník Tomáš Necid mizí možná na dlouhou dobu z České republiky. Nejlepší kanonýr domácí fotbalové soutěže už v sobotu vyráží do Moskvy, kam přestoupil z pražské Slavie.

"Nervózní z toho nejsem. Spíš se hodně těším, protože jsem si tímto přestupem splnil svůj sen. Jsem zvědavý na to, až si tam poprvé zatrénuju a zjistím, jestli na to opravdu mám," řekl Necid na setkání s novináři.

Devatenáctiletý talent si nejprve o víkendu v ruské metropoli vyhlédne nové bydlení a na začátku příštího týdne už odstartuje svůj boj o pevné místo v armádním velkoklubu, s nímž v pondělí vyrazí na soustředění do Izraele.

Čtěte dále: Podzim končil smutně. Fanoušci ale Necidovi děkovali

Válečná vřava, která na Blízkém východě zuří mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamas, jej nijak neděsí. "Budeme od toho daleko, nějakých 600 kilometrů. Strach z toho nemám," prohlásil Necid.

Obavy prý nemá ani z přechodu do nového klubu. Necid ale může v Moskvě zapomenout na své výsadní postavení z pražské Slavie, které si vybudoval během vydařeného podzimu, během nějž v české lize nasázel 11 branek.

Před cestou do Ruska ho nevykolejil ani příběh dalšího českého talentu v CSKA Luboše Kaloudy. Předloňský vicemistr světa do dvaceti let se po loňském přestupu z Brna v moskevském klubu zatím nechytil a hraje prakticky jen za rezervní tým.

Čtěte dále: Necid ve Slavii nezůstane. Šéf CSKA ho chce už v zimě

Vše se může změnit, všichni budou mít stejnou pozici. Do CSKA totiž přichází trénovat brazilská legenda Zico. "Budu na sobě dřít a snažit se prosadit. Povedlo se mi to ve Slavii a budu se o to snažit i v CSKA. Záleží jen na mém přístupu," uvedl Necid.

Ruština? Celkem charašó

Jeho hlavním sokem bude brazilský kanonýr Vágner Love, nejlepší střelec ruské ligy v letošním ročníku.

"Vím, že konkurence bude veliká, ale musel jsem se s tím prát i doma," myslí si.

Loni to nevyšlo a musel jsem jít na hostování do Jablonce, ale pak jsem trenérovi Jarolímovi ukázal, že se mnou může počítat," konstatoval talentovaný střelec, za kterého CSKA vyplatil sumu vysoko přesahující 100 milionů korun. 

Necid nehodlá podcenit adaptaci na nové prostředí. I proto už během podzimu začal chodit na lekce ruštiny, aby do sebe dostal základy jazyka. Ještě dnes večer Necida čeká poslední vyučovací hodina před odletem.

"Ruština? Celkem charašó, dobré. Už docela rozumím, ale na velké mluvení to ještě není. Ale až tam přijedu a rozkoukám se, tak bych do měsíce mohl mluvit plynule," věřil Necid, který bude v začátcích hodně spoléhat i na Kaloudovu pomoc. "Přece jenom je tam už rok, budu se ho ptát na všechno. I na něj se těším," líčil Necid.

Až se v sobotu vypraví na ruzyňské letiště, možná jej přepadne smutek. Hodně vzpomínat prý bude hlavně na Slavii, svůj klub, v němž vyrůstal od mladších žáků. "Navždy mi zůstane v srdci, i její fanoušci. Jednou se rád vrátím," vzkázal Necid.

Chybět mu budou i spoluhráči ze sešívaného dresu, kamarádi, rodina a přítelkyně. "Asi se mi bude stýskat, vždyť se tady objevím možná až v létě. Ale už jsem s tím smířený a teď se soustředím hlavně na to jak odmakat soustředění a chytit se v týmu," zdůraznil Necid.

reklama