Necid: Škoda. Chtěl jsem fanouškům odpovědět na urážky gólem

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
28. 8. 2014 23:15
Na Tomáše Necida fanoušci na Letné pískali a uráželi. Chtěl se jím pomstít gólem, svou šanci však neproměnil. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Kdyby ve třetí minutě odvety 4. předkola Evropské ligy mezi fotbalisty pražské Sparty a Zwolle proměnil svou velkou šanci, průběh zápasu by byl zcela jiný.

Tomáše Necida však vychytal gólman Sparty David Bičík, a nastartoval tak svůj tým, který vyhrál 3:1 a postoupil do základní skupiny soutěže. Naopak Necidův klub při své premiéře v evropských pophárech končí hned po prvním dvojzápase.

"Byl to podle mě klíčový moment zápasu. Kdybych tu šanci proměnil, neříkám, že bychom postoupili, ale ten vývoj zápasu by byl úplně jiný. Když dostanete dva góly do poločasu a hned na začátku toho druhého další, je těžké to otočit," řekl 25letý útočník po zápase novinářům.

Tomáši, na sparťanech byla v úvodu zápasu vidět nervozita. Nemrzí Vás o to více, že jste si i díky tomu vypracovali dvě šance, které jste ale neproměnili?
Určitě jsem to na nich viděl. A kdybych ten gól dal, znervóznili by o to více. Kdybych to trefil kamkoliv jinam byl by to gól, bohužel jsem to trefil do gólmana. Jsem teď zklamanej, chtěli jsme letos hrát poháry minimálně až do zimy.

Mrzí Vás hodně, že jste se v Praze neprosadil jako v úvodním zápase, kde jste byl hodně vidět?
Pak už bylo těžké se dostávat do šance, nedostal jsem se ani do jediné. Když už jsme dostali ten rychlý gól, měli jsme na něj hned odpovědět a hlavně jsme neměli dostat před poločasem ten druhý.

Co říkáte tomu, že na Vás fanoušci Sparty během zápasu pískali a vulgárně Vás uráželi?
Je to jejich volba, já jim přece nemůžu zakazovat fandit. Člověk to samozřejmě vnímá, když to řve celý stadion, ale ať si řvou, co chtěj, já jsem na to tady zvyklej. Chtěl jsem jim odpovědět gólem, bohužel to nevyšlo.

Mrzí Vás, že se trenér rozhodl Vás vystřídat už v úvodu druhé půle?
Za stavu 2:0 se s tím snažil trenér něco udělat, proto jsem šel dolů. Viděl, že se nedokážu prosadit, tak tam dal Nijlanda.