reklama

Necid: Teď hraju o letní angažmá, ale zatím to neřeším

Tomáš Necid Tomáš Necid autor: Milan Kammermayer
Tomáš Necid si je vědom, že v reprezentaci se musí předvést, pokud chce v létě získat lukrativní angažmá.

Praha - Už v zimě bylo kolem českého fotbalového reprezentanta Tomáše Necida hodně živo na přestupovém trhu, ale zdravotní problémy námluvy překazily. Vrátil se tak do Zwolle, což ho však vůbec nemrzí, protože se mu v nizozemském klubu líbí, a v létě bude řešit otázku nového angažmá. Nyní je však pro něj nejdůležitější reprezentace, kam byl nominován na zápasy s Lotyšskem a Slovenskem.

"Teď hraju o letní angažmá. Ale já se o to teď nestarám. Teď je pro mě nejdůležitější tenhle sraz, pak zápasy ve Zwolle a v létě se uvidí," řekl Necid v dnešním rozhovoru s novináři. "Samozřejmě mám ty nejvyšší cíle a věřím, že se posunu ještě víš, ale musím zůstat pokorný a teď se hlavně prosadit ve Zwolle," dodal.

Už v zimě se o něj zajímaly týmy z Itálie, dokonce se spekulovalo o slavném Juventusu Turín. "Spekulovalo se, něco bylo rozjednaného, ale záleželo na mém zdraví. To nebylo optimální, byl jsem zraněný, tak všechno padlo. Jsem ale rád, že jsem se vrátil do Zwolle, kde mohu hrát každý zápas, a uvidíme, co bude v létě," popsal slávistický odchovanec.

Původně hrozilo, že by mohl na jaře zůstat v CSKA Moskva, kterému patřil, ale nakonec se povedlo vyjednat, že ho ruský celek uvolnil. "To je dobře, protože v Rusku bych nehrál. Ve Zwolle byli všichni rádi, že jsem se vrátil. Trenér byl nadšený a i fanoušci. Celý stadion vyvolával mé jméno," líčil Necid, který na podzim patřil k oporám Zwolle a na kontě má osm branek.

Sám také věřil, že se do Nizozemska vrátí, ani se nevystěhoval. "Já si tam všechno nechal. Kdybych už tam nehrál, tak bych pak na jeden den přijel a všechno si odvezl. Takže jsem se vrátil do připraveného prostředí. I v kabině mám stejné místo a zůstalo mi i číslo," řekl.

Vrátil se i do základní sestavy a svými výkony přesvědčil trenéra Pavla Vrbu, aby mu v reprezentační nominaci dal přednost před nejlepším střelcem české ligy Milanem Škodou ze Slavie. "Jen jsem se doslechl, že se bude rozhodovat mezi mnou a Škodovkou. V neděli jsem koukal na zápas Slavie, ale nebylo to nic moc, tak jsem druhou půli už nekoukal a pak mi volal pan Fitzel, že mám přijet. Hned jsem se sbalil a vyrazil," vyprávěl Necid.

Ještě v neděli večer odjel do Amsterodamu, aby ráno stihl letadlo a přesunul se na sraz. "V klubu ani nikdo nevěděl, že jedu. Já se prostě večer zabalil a odjel jsem. Trenér mi jen předtím říkal, že když vyjde reprezentace, že mi bude držet palce, jinak že se v pondělí uvidíme na tréninku," řekl Necid.

Pokud v sobotu proti Lotyšsku nastoupí, vrátí se na trávník Synot Tip Areny, kde je jako bývalý hráč Slavie skoro doma. "Moc se těším. Hrajeme na hezkém stadionu, který snad bude plný. Co víc si přát," prohlásil vytáhlý útočník.

Sám zatím neví, zda dostane od trenéra Vrby šanci, ale připravený je stoprocentně. "To je ale i Lafi (David Lafata). Je dobře, že má trenér na výběr, a uvidíme, pro koho se rozhodne. Já si ale umím i představit, že bychom mohli hrát spolu, když by to bylo potřeba," dodal.

reklama