reklama

Nedvěd radí lvíčatům: Bojujte jako ještě nikdy. To je cesta!

Pavel Nedvěd je ambasadorem mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let Pavel Nedvěd je ambasadorem mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let autor: Eduard Erben
Pavel Nedvěd ví, že český tým nepatří mezi favority mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let. Zápas s Dány považuje za klíčový

Praha - Když má říct, kdo by mohl na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let překvapit, vyhrkne Pavel Nedvěd, ambasador turnaje: "Dánsko, to může být velké překvapení."

Problém je v tom, že právě s Dány čeští reprezentanti ve středu večer odstartují do turnaje (18 hodin v Edenu).

"Ten zápas bude podle mě pro Čechy naprosto klíčový, hodně napoví o dalším vývoji ve skupině," míní držitel Zlatého míče z roku 2003.

"Mezi favority turnaje asi nepatříme, i když domácí prostředí bude výhoda. Jestli něco klukům závidím, tak že si můžou takový turnaj odehrát doma před vyprodanými tribunami. To se už možná žádné generaci nepoštěstí," říká člen vedení Juventusu.

Pro své mladé následovníky v českém dresu má jasnou radu: "Udělat velkou partu. A bojovat, jak ještě nikdy nebojovali. A hrát, jak ještě nikdy nehráli. To je jediná cesta k úspěchu, která jim může zajistit nesmrtelnost, která jim umožní porazit tady všechny."

I skauti Juventusu v pohotovosti

Nedvěd už dnes české hráče krátce pozdravil, v průběhu turnaje se chystá navštívit i Moravu. Ve skupině B tam totiž hrají Italové. A Itálie je jeho druhá fotbalová vlast, působí tam už od roku 1996. "Italové tady mají silný tým, z Juventusu tam máme čtyři hráče, už jsem se krátce stačil pozdravit s vedením mužstva," říká Nedvěd.

Skauti Juventusu budou v průběhu celého turnaje v pohotovosti. "V týmech Anglie nebo Německa jsou talenti, které už všichni znají. Ale hráči s obrovským potenciálem jsou určitě ve všech týmech, takže sledujeme samozřejmě všechny," usmívá se člen představenstva Juventusu.

reklama