Nedvěd stý gól nedal. Fanoušci Juve aplaudovali legendě

31. 5. 2009 16:59
Juventus - Lazio 2:0
Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd | Foto: Václav Rojík

Řím - Český fotbalista Pavel Nedvěd nevstřelil ve svém posledním utkání v dresu Juventusu stý ligový gól kariéry.

I tak se ale může po dvou gólech Iaquinty radovat z výhry 2:0 nad Laziem, za které nastoupil od začátku devatenáctiletý útočník Libor Kozák a stoper David Rozehnal.

Držitel Zlatého míče, jemuž pro tento zápas přepustil kapitánskou pásku Del Piero, se s fanoušky loučil v 83. minutě utkání, kdy byl střídán a sklízel obrovský aplaus.

Nedvěd několikrát zopakoval, že tenhle duel pro něho bude v bohaté fotablové kariéře posledním. Nicméně z Itálie prosákly informace, že možná bude ještě pokračovat, ale určitě ne v černobílém dresu turínského celku.

Nedvěd se zlobí na Juventus kvůli konci, fanoušci také
Nedvěd dává Juventusu sbohem. Hrát bude možná dál

Hovoří se právě o možném přestupu do Lazia, v němž působení v Itálii začínal.

Nedvěd zejména ve druhé půli hýřil aktivitou, ale vytoužené branky se nedočkal. Nakonec svému týmu pomohl k přímé účasti v Lize mistrů z druhé příčky v Serii A.

V neděli sice vyhrálo i AC Milán s Markem Jankulovskim ve Fiorentině 2:0, získalo stejně bodů jako Juventus, ale má horší vzájemné zápasy.

Nedvědův tým, v němž kvůli svalovému zranění chyběl Zdeněk Grygera, uklidnil hned ve třetí minutě úvodním gólem kanonýr Iaquinta. Po změně stran začal naplno zlobit obranu Římanů Nedvěd.

Krátce po přestávce si zpracoval míč tělem a levačkou pálil těsně nad. A fanoušci české "furii" opět aplaudovali.

Pět minut poté obelstil český fotbalista obránce De Silvestriho a naservíroval gólovou přihrávku Iaquintovi a už to bylo 2:0.

Poté se řítil do šance na druhé straně Kozák. Jenže tísněn Legrottagliem  pálil nepřesně.

Záhy to zkoušel pravačkou znovu Nedvěd, ale ani tentokrát se z gólu neradoval.

Kozák se opět činil dvacet minut před koncem utkání, kdy jeho nebezpečnou hlavičku likvidoval Buffon.

Poslední střelu v dresu Juvetusu vypáli Nedvěd v 80. minutě. I tentokrát však jeho rána těsně minula cíl. Tři minuty na to už si užíval dojemné loučení při střídání. Následně se objal se všemi hráči a realizačním týmem.

Italská fotbalová liga - 38. kolo:

AS Řím - FC Turín 3:2
35. Menez, 74. Vučinič, 83. Totti z pen. - 9. Vailatti, 88. Ventola

Boloňa - Catania 3:1
5. Mingazzini, 26. Terzi, 68. Di Vaio - 49. Morimoto

FC Janov - Lecce 4:1