reklama

Nedvěd vymáhá po čínské CEFC 15 milionů. Smlouvy plníme, brání se Tvrdík

Pavel Nedvěd. Pavel Nedvěd. autor: Jakub Plíhal
Český držitel Zlatého míče tvrdí, že mu společnost CEFC vlastnící pražskou Slavii nezaplatila za domluvenou propagaci.

Praha - Pavel Nedvěd a čínská CEFC. Tohle partnerství, jež se jevilo jako takřka idylické, dostalo povážlivé trhliny.

Legendární český fotbalista a v současnosti viceprezident italského Juventusu Turín vymáhá po společnosti 600 tisíc eur (v přepočtu 15,6 milionu korun). Nedvěd prostřednictvím svého právníka Bronislava Šeráka tvrdí, že obě strany podepsaly smlouvu o propagaci, kterou ale Číňané neplní.

Plzeňští toho měli plné zuby. S tímhle v Evropě nemáme šanci, kritizoval Hubník Plzeňští toho měli plné zuby. S tímhle v Evropě nemáme šanci, kritizoval Hubník Čtěte zde

"Vím, že to není plněné a jelikož se o to zajímá právník, tak to nechávám na něm. Měly jsme nějaké dohody a ty by měly být vždycky plněné," řekl České televizi Pavel Nedvěd.

Šerák tvrdí, že obsahem smlouvy byla propagace CEFC v Čínské lidové republice včetně dvou návštěv Nedvěda přímo v Číně. "Včetně jedné s panem prezidentem Zemanem," uvedl pro veřejnoprávní médium právní zástupce.

Jaroslav Tvrdík, šéf evropské centrály společnosti CEFC se ale brání a dluhy odmítá.

"Máme dvě smlouvy na plnění ze strany Pavla Nedvěda. Z jedné jsme plnili 100 procent a u druhé jsme připraveni poskytnout plnění ve výši 50 procent, protože prostě plnění v celém rozsahu smlouvy nebylo poskytnuto," napsal České televizi prostřednictvím SMS zprávy. Dále celou záležitost odmítl komentovat.

Právník Šerák už nicméně Tvrdíka informoval o tom, že převzal právní zastupování Pavla Nedvěda ve věci vymáhání dlužné částky. Vyloučeno v tuto chvíli není ani soudní řešení sporu. 

reklama