Nejen Bohemka. Nad výkony sudích lamentuje i Liberec

7. 5. 2012 15:35
Slovan podal na sudího Adama oficiální stížnost

Liberec - Vedení fotbalistů Liberce podává protest proti výkonu sudího Jiřího Adama, který v pátečním duelu 28. ligového kola proti Slovácku neuznal Slovanu v první půli gól Renáta Keliče a místo toho mu odpískal faul na hostujícího Michala Kordulu.

ČTK o tom informoval tiskový mluvčí klubu Lukáš Váňa. Komise rozhodčích bude Adamův výkon hodnotit na svém čtvrtečním zasedání.

"Je naší povinností kvůli divákům i našim partnerům, kteří viděli, co se na trávníku dělo, podat protest proti způsobu řízení zápasu," řekl liberecký ředitel Libor Kleibl.

Panenka: Rozhodčí letos kazí ligu víc než kdy jindy
Finiš ligy: Orgie rozhodčích. Sparta a Plzeň cítí krev

Severočechům se nelíbí, že sudí v první půli během krátké chvíle zcela odlišně posoudil dva souboje v šestnáctce hostů. Nejprve po kontaktu hostujícího Jana Trousila s domácím Vojtěchem Hadaščokem neodpískal ve prospěch Liberce penaltu a poté v 27. minutě neuznal Keličův gól kvůli údajnému faulu na hráče Slovácka Michala Kordulu.

"V rozmezí sedmi minut posoudil rozhodčí Adam dva zákroky ve vápně naprosto odlišně. Zákrok na Hadaščoka byl podle našeho názoru penaltový. Rozhodčí stál kousek od toho, a neodpískal to. Pár minut poté nám naopak nebyl uznán gól, který byl podle našeho názoru regulérní," dodal Kleibl.

Severočeši se Slováckem remizovali 0:0 a zkomplikovali si cestu za titulem. Druhá Sparta se k nim dvě kola před koncem ligy přiblížila na rozdíl dvou bodů, třetí Plzeň ztrácí tři body. V 29. kole čeká Liberec ve středu podještědské derby s Jabloncem.