Nejhezčí gól šampionátu dal podle fanoušků Argentinec Rodríguez

ČTK
13. 7. 2006 17:04
Nejhezčí gól fotbalového mistrovství světa vstřelil Argentinec Maxi Rodríguez, který vyhrál v hlasování fanoušků na oficiální internetové stránce šampionátu. Rodríguez se parádně trefil v prodloužení osmifinálového duelu s Mexikem.

Po osmi minutách si elegantně zpracoval na prsou Sorínův centr a levačkou jej poslal z voleje křížnou střelou z 25 metrů do horního rohu branky. Z možných pěti hvězdiček dostal jeho gól v průměru 4,53. Také další dvě "medailová" místa obsadili Argentinci. Druhý skončil Estebán Cambiasso, který završil akci čítající 24 přihrávek ranou do srbské sítě po Crespově patičce. Třetí byla individuální akce Carlose Téveze, jenž prošel přes dva obránce a ve stejném zápase zvýšil na 5:0. Výstavní rána z dálky do sítě Spojených států Tomáše Rosického obsadila v hlasování šestnácté místo. Rosický je v elitní dvacítce jediným hráčem, který se na šampionátu nedostal alespoň do čtvrtfinále. knp ura