reklama

Nejhodnotnějším klubem světa je Real. Má cenu 65 miliard

Ofenzivní eso Cristiano Ronaldo je součastí nejhodnotnějšího klubu světa Realu Madrid Ofenzivní eso Cristiano Ronaldo je součastí nejhodnotnějšího klubu světa Realu Madrid autor: Reuters
Nejhodnotnějším fotbalovým klubem světa už není Manchester United, ale Real Madrid. Jeho cena podle magazínu Forbes proti loňsku stoupla o 76 procent na 3,3 miliardy dolarů (65 miliard korun).

New York - Nejhodnotnějším fotbalovým klubem světa už není Manchester United, ale Real Madrid. Jeho cena podle magazínu Forbes proti loňsku stoupla o 76 procent na 3,3 miliardy dolarů (65 miliard korun).

Hodnota Manchesteru, který tomuto pořadí kraloval osm let po sobě, se přitom také zvýšila: aktuálně je odhadována na 3,2 miliardy dolarů. Další příčky patří Barceloně (2,6 miliardy dolarů), londýnskému Arsenalu (1,33) a Bayernu Mnichov (1,31).

Stejné kluby tvořily nejlepší pětici i před rokem. Ekonomičtí odborníci při určování hodnoty klubu berou v potaz například příjmy, výnosnost nebo míru zadlužení.

Real, Manchester a Barcelona nyní také ekonomicky vévodí všem sportovním klubům na světě. Až za nimi jsou baseballisté New Yorku Yankees (2,3 miliardy dolarů) a celek amerického fotbalu Dallas Cowboys (2,1).

reklama