Nejhorší zápas sezony, nadává si Barca za fiasko s Ajaxem

27. 11. 2013 11:59
Fotbalisté Barcelony byli po úterní porážce 1:2 v Lize mistrů na hřišti Ajaxu sami na sebe naštvaní za výkon v prvním poločase
Fotbalisté Ajaxu zaskočili Barcelonu především v prvním poločase
Fotbalisté Ajaxu zaskočili Barcelonu především v prvním poločase | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony byli po úterní porážce 1:2 v Lize mistrů na hřišti Ajaxu sami na sebe naštvaní za výkon v prvním poločase. I kvůli představení v úvodní pětačtyřicetiminutovce, které bylo podle některých hráčů nejhorší v sezoně, utrpěl katalánský velkoklub první prohru v ročníku ve všech soutěžích.

"Hráli jsme špatně, takový výkon je nepřijatelný. Byl to náš nejhorší fotbal v sezoně," komentoval obránce Gerard Piqué první poločas, který Barcelona prohrála 0:2. Servítky si nebral ani jeho spoluhráč Cesc Fábregas. "Vypadalo to, jako kdybychom nebyli vůbec na hřišti. Nebyla tam intenzita, hlad po gólech," zlobil se bývalý kapitán Arsenalu.

Přesilovka nestačila

Barcelona, jež si už v předchozích zápasech zajistila postup do vyřazovacích bojů, postrádá zraněného kanonýra Lionela Messiho i brankářskou jedničku Víctora Valdése. Bez nich předvedla v první části bezkrevný výkon a po gólech Thulaniho Serera a Dannyho Hoesena prohrávala 0:2.

V druhém poločase zápasu dominovala, i díky tomu, že Ajax ho téměř celý odehrál o deseti po vyloučení Joëla Veltmana. V přesilovce si však nevypracovala větší množství gólových šancí a dokázala pouze snížit díky Xavimu z penalty.

Martínova první porážka

Na hřišti týmu, který trénuje bývalý hráč Barcelony Frank de Boer, tak prožil první porážku na barcelonské lavičce kouč Gerardo Martino. Argentinský trenér s přezdívkou "Tata", jenž v létě nahradil nemocného Tita Vilanovu, viděl stejné příčiny porážky jako jeho hráči.

"Ajax začal s větší intenzitou a za to jsme zaplatili. Druhý poločas byl něco jiného, v něm jsme hráli víc jako Barcelona. Ale v Lize mistrů potřebujete v zápase se soupeřem, který bojuje o postup, nasazení celých 90 minut," uvedl Martino.

Jeho svěřenci zakončí základní skupinu Ligy mistrů domácím utkáním proti Celticu, v němž budou chtít zpečetit první místo v tabulce. Po úterku vede Barcelona o dva body před AC Milán.