reklama

Nový šéf Viktorie řeší dluhy. Spasí ho peníze za Hušbauera?

Stále není jasné, v jaké soutěži se budou fotbalisté Viktorie Žižkov takto radovat Stále není jasné, v jaké soutěži se budou fotbalisté Viktorie Žižkov takto radovat autor: Lukáš Drštička
Nový majitel Viktorie Žižkov Jiří Rýva má za sebou jednání se zástupci Prahy 3 ohledně pronájmu stadionu. Jednání budou pokračovat 17. července.

Praha - Velká nejistota a strach o budoucnost tradičního žižkovského klubu pokračuje. A to i přesto, že Viktoria, která byla kvůli nejisté situaci nedávno vyloučena z druhé ligy, ve čtvrtek oznámila jméno nového majitele, když vlastnická práva od dlouholetého vlastníka Luďka Vinše odkoupil bývalý sportovní ředitel Jiří Rýva.

Toho nějaké postupné rozkoukání a pomalé zvykání si na novou pozici rozhodně nečekalo, již o několik hodin později proběhlo jednání se zástupci městské části Praha 3, které dříve slavný klub dluží za pronájem stadionu téměř milion korun.

Jednání dnes proběhlo bez nějakého výsledku. Navzájem jsme si řekli nějaké informace, které o stavu klubu máme. Budeme pokračovat 17.července,“ uvedl krátce po skončení schůze Jiří Rýva.

Viktorka patří na Žižkov

Rýva také po odkoupení klubu prohlásil, že nedohodne-li se Viktorie s městem na dalším pronájmu žižkovského stadionu, pokračování klubu v některé z vyšších soutěží nemá cenu. Jeho názor nezměnilo ani setkání se zástupci Prahy.

Moje prohlášení platí. Viktorka patří na Žižkov a pokud Viktorka na Žižkově hrát nebude, nemá cenu hrát někde ve Štěrboholech nebo podobných místech, to je špatně,“ trvá si na svém nový majitel, který rovnou přiblížil, co by následovalo.V případě insolvence spadne klub minimálně do divize a čekalo by nás velké trápení. Nepostihne to jen áčko, ale i mládež. Ztratíme například sportovní centrum mládeže a další věci, které nám FAČR vůči našemu klubu zaručuje.“

Dluh za pronájem stadionu není jediným, který klub hrající pod televizním vysílačem trápí. Problémy měl v průběhu sezony i se samotným placením hráčů a realizačního týmu. Jaký skutečný dluh klub má, neví v současné době zcela přesně ani nový majitel.

“Dluh za stadion je 900 tisíc až milion korun. Co se týče ostatních dluhů, probíhá vnitřní šetření. Procházíme všechny papíry, momentálně vám přesnou částku nejsem schopen sdělit. Samozřejmě přibližnou částku započítanou v dluzích mám, ale nerad bych k tomu dál něco říkal, dokud to nemáme rozklíčované,“ upřesnil nepříjemnou situaci Rýva.

Zablokování přestupů Baníku

K penězům by přitom žižkovský klub mohl přijít velmi jednoduše. Tedy v případě, že by mu Baník Ostrava zaplatil téměř osm a půl milionu, které dluží od roku 2010 za přestup Josefa Hušbauera a Zdeňka Koukala. Arbitrážní komise FAČR v půlce března rozhodla, že dluh má Baník splatit do konce měsíce, peníze na účtu Viktorie však stále nejsou.

“Vyhráli jsme všechny soudy a arbitráže, na FAČR jsme poslali zablokování přestupů pro Baník, nyní čekáme, kdy dojde k naplnění. Myslím, že by Baník měl mít zastavené přestupy a FAČR by se měla co nejdříve vyjádřit, v jaké fázi je arbitráž. Podle mě by v těchto dnech neměl Baník zaregistrovat žádného hráče do klubu,“ vyjádřil svůj názor majitel Viktorie.

Splacený dluh od Baníku by Viktorii výrazně pomohl, situaci nyní musí  řešit půjčkami.

“Vyřešilo by to strašně moc, na dorovnání dluhů si budeme muset nějaké peníze samozřejmě půjčit. Ve vyrovnání dluhu je započítaná i tato pohledávka, jelikož  ji nemáme, musíme situaci řešit z našich zdrojů,“ vysvětlil novopečený majitel.

reklama