Nejlepší střelec Kulič spasil Boleslav, Bohemky vyhrály

8. 11. 2009 18:55
České Budějovice - Mladá Boleslav 1:3
Fotbalisté Mladé Boleslavi jsou už za Spartou
Fotbalisté Mladé Boleslavi jsou už za Spartou | Foto: Ludvík Hradilek

České Budějovice - Už na páté místo se po nedělním vítězství nad Českými Budějovicemi v poměru 3:1 posunuli fotbalisté Mladé Boleslavi.

Svěřencům trenéra Dušana Uhrina zajistil tři body Marek Kulič, který dal dva góly a vede s osmi zásahy pořadí střelců.

Na vedoucí Teplice, které v sobotním šlágru čtrnáctého kola zdolaly Jablonec, však ztrácí Středočeši deset bodů.

Duel na Střeleckém ostrově nezačal z pohledu domácího týmu vůbec šťastně, když hned v desáté minutě rozesmutnil tribuny právě Kulič, jenž se uvolnil ve vápně a snadno překonal gólmana Kučeru.

Budějovice se pak pustily do útoku, ale byli to spíše hosté, kteří měli šance. Jenže možnosti Rajnocha nebo Procházky zůstaly nevyužity, a tak zčista jasna těsně před odchodem do kabin vyrovnal Ondrášek.

Přesto se svěřenci kouče Šilhavého nedočkali bodového zisku. Krátce po pauze totiž znovu úřadoval Kulič a definitivu výsledku dal po hodině hry parádní ranou do šibenice Fabián.

Jihočeši tak dál čekají na vítězství od začátku srpna a protože v dalším nedělním utkání uspěla střížkovská Bohemka proti Brnu, klesli na poslední místo. Výhru si připsala i vršovická Bohemka, která porazila Příbram.

Čtěte dále: Škorpil v Liberci skončil. Dočasně ho nahradí Petřík

Klokané za tři body i s červenými kartami

Podobný průběh měly oba zápasy pražských "klokanů".

Fotbalisté Bohemians Praha se odlepili z poslední příčky díky třetí výhře v sezoně. Na patnáctou pozici se posunuli po tom, co zdolali na minimálně zaplněném Strahově hosty z Brna 2:1.

Domácí poslal do vedení už ve třinácté minutě Jeslínek, který využil chyby brankáře Bureše a po nastřeleném břevnu od Dittricha hladce skóroval. Náskok drželi domácí do 57. minuty, kdy Dalmo na chvíli srovnal.

Zelenobílé barvy uklidnil po hodině hry Dobeš, který se však v závěru musel třást, byl totiž po druhé žluté kartě vyloučen. Asi čtyři minuty dlouhou přesilovku však svěřenci trenéra Beránka nevyužili a z Prahy odjeli s prázdnou.

Stejně dopadla i Příbram, jež po týden starém triumfu proti Slavii nedokázala zdolat Bohemians 1905.

Ne zcela zaplněný Ďolíček sledoval od prvních minut fotbal, v němž prim hráli domácí. Svěřenci kouče Hoftycha se ale dlouho nemohli dostat do zakončení, a tak se půlhodiny hrálo bez větší šance.

Až právě v 31. minutě byl před vápnem faulován Kaufman a sám postižený si vzal míč, překonal z přímého kopu zeď a poslal balon přesně do růžku Krbečkovy branky. To byl první klíčový moment zápasu.

Druhý přišel po hodině hry, kdy Hartiga zajel do Šmejkala a byl sudím Kociánem poslán předčasně do sprch.

Příbram nedokázala oslabení Bohemky využít, naopak zkušený Slezák mohl vedení v 81. minutě navýšit, v samostatném úniku však selhal. Na výsledku pak nezměnilo nic ani to, že vyloučen byl v nastaveném čase jediný střelec Kaufman.

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Zápas Budějovice - Boleslav jsme sledovali on-line ZDE
44. Ondrášek - 10. a 51. Kulič, 62. Fabián.
Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Kubáň. ŽK: Kučera, Meszároš - Táborský, Mendy. Diváci: 2616.
Č. Budějovice: Kučera - Doležal, Jarabica, Hunal, Žižka - Hudson (69. Dolejš), Černák, Riegel (84. Svátek), Krob - Sedláček (57. Meszároš), Ondrášek. Trenér: Šilhavý.
M. Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Rolko, Djalovič (83. Kúdela) - Mendy, Procházka, Rajnoch, Fabián (88. Bořil) - Kulič, Chramosta (34. Táborský). Trenér: Uhrin.

FK Bohemians Praha - 1. FC Brno 2:1 (1:0)
Zápas Bohemians Praha - Brno jsme sledovali on-line ZDE
13. Jeslínek, 64. Dobeš - 57. Dalmo.
Rozhodčí: Příhoda - Slavík, Vysloužil. ŽK: Kincl, Lencevič, Dobeš - Dalmo. ČK: 89. Dobeš. Diváci: 982.
Bohemians: Belaň - Macháček, Lencevič, Horáček, Modeste - Dittrich (81. Heidenreich), Zoubek (90+2. Obermajer), Turtenwald, Dobeš - Jeslínek (56. Fenyk), Kincl. Trenér: Jindráček.
Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Sus, Čoupek (72. Szegedi) - Dostálek, Mareček, Polách, Léo (46. Lira) - Šural (46. Dalmo), Rabušic. Trenér: Beránek.

Bohemians 1905 - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
Zápas Bohemians 1905 - Příbram jsme sledovali on-line ZDE
Branka:
32. Kaufman.
Rozhodčí: Kocián - Kordula, Pospíšil. ŽK: Rychlík, Róth, Hartig, Štohanzl, Pávek, Jindřišek - Krbeček, Huňa, Videgla, Plašil, Šmejkal. ČK: 68. Hartig, 90.+3 Kaufman. Diváci: 5428.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Nikl, Rychlík - Štohanzl, Pávek, Kaufman, Róth (75. Růžička) - Hartig, Ibragimov (46. Slezák, 90. Zelenka). Trenér: Hoftych.
Příbram: Krbeček - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Pleško (59. Pilík) - Klesl, Videgla (39. Rodrigues), Tarczal, Šmejkal - Hušbauer (70. Wágner) - Huňa. Trenér: Marko.