reklama

Nejlepším africkým fotbalistou se stal Yaya Touré

Yaya Touré z Manchesteru City. Yaya Touré z Manchesteru City. autor: Reuters
Záložník City porazil Andrého Ayewa a Seydou Keitu

Akkra - Nejlepším fotbalistou Afriky za rok 2011 je Yaya Touré. Záložník Manchesteru City porazil v anketě trenérů a kapitánů 53 zemí kontinentu Ghaňana Andrého Ayewa z Marseille a barcelonského hráče Seydou Keitu z Mali.

Touré při dnešním galavečeru v Akkře na trůnu vystřídal Kamerunce Samuela Eto'oa. Útočník Anži Machačkala ocenění získal jako jediný v historii čtyřikrát (2003, 2004, 2005, 2010), tentokrát se však do tříčlenné finálové nominace nevešel.

Čtěte také:

United i Citizens si zastříleli, Arsenal zvládl drama
Bude Liverpool řezat tyče? Trefuje je až moc často

Osmadvacetiletý Touré patří v Manchesteru City ke klíčovým hráčům a v minulé sezoně pomohl ambicióznímu klubu k triumfu v Anglickém poháru. Záložník byl také oporou reprezentace Pobřeží slonoviny v úspěšné kvalifikaci o mistrovství Afriky, které bude na přelomu ledna a února hostit Gabon a Rovníková Guinea.

Dvaadvacetiletý Ghaňan Ayew nenavázal nenavázal na úspěch z minulého týdne, kdy získal ocenění pro nejlepšího afrického fotbalistu od BBC. V případě triumfu mohl napodobit svého slavného otce Abediho Pelého, který hlasování trenérů a kapitánů ovládl v letech 1991 až 1993.

reklama