reklama

Nejmenší stadiony = málo lístků, prodej začne v pondělí. Los netěší ani fanoušky

Fanoušek fotblaové reprezentace v utkání proti Srbsku. Fanoušek fotblaové reprezentace v utkání proti Srbsku. autor: Dalibor Sosna
Fotbalové Euro, které proběhne v létě příštího roku, přichystalo pro Česko menší zádrhel. Tuzemští fanoušci nebudou moct koupit příliš mnoho lístků, neboť Češi nastoupí na menších stadionech.

Paříž - Los mistrovství Evropy rozhodl o tom, že si čeští fotbalisté zahrají na třech ze čtyř nejmenších stadionů, které budou turnaj hostit. To je špatná zpráva pro fanoušky, neboť na každé utkání základních skupin bude pro české příznivce k dispozici zřejmě maximálně sedm tisíc vstupenek.

"Pro všechny země platí stejný koeficient. Máme kvóty, dvakrát šest tisíc vstupenek, jednou sedm tisíc. My jako asociace dostaneme zhruba tisíc vstupenek, zbytek bude na portálech UEFA. Doporučuji lidem, ať udělají maximum pro to, aby byli úspěšní," řekl na nedělní tiskové konferenci předseda FAČR Miroslav Pelta.

Prodej začne v pondělí

Federace v pondělí v 9:00 uveřejní na svém webu fotbal.cz podrobný manuál pro fanoušky, jak mohou vstupenky rezervovat. Budou na to mít celkem měsíc, následně se rezervace uzavře a UEFA začne přidělovat vstupenky.

Turnaj svěřenci trenéra Pavla Vrby zahájí 13. června soubojem se Španělskem v Toulouse na stadionu pro 33 tisíc fanoušků. Poté se 17. června utkají s Chorvatskem v St. Étienne, kde se vejde na tribuny téměř 42 tisíc diváků.

A skupinu uzavřou 21. června proti Turecku v Lens na stadionu s kapacitou 38 223 míst. Už jen Nice s 35 600 místy se řadí mezi menší stadiony. Zbylých šest arén má kapacitu mezi 42 a 81 tisíci.

Pelta: Mám z toho obavu, zájem bude obrovský

V pondělí v poledne pak zahájí UEFA prodej 800 tisíc vstupenek na všechny zápasy. Půjde o poslední vlnu prodeje prostřednictvím portálu UEFA. V roce 2012 na šampionátu v Polsku a na Ukrajině měl český tým výhodu, že všechny tři zápasy hrál ve Vratislavi a mohl vytvořit pro fanoušky bohaté zázemí. Tentokrát je čeká náročné cestování.

Ještě před losem vedení reprezentace mělo v plánu usadit se v Tours na středozápadě Francie. Odtud je to do Toulouse 520 kilometrů, do St. Étienne 450 kilometrů a do Lens 435 kilometrů.

Bude fanzóna pro české příznivce?

"Během několika dnů vyhodnotíme, zda realizujeme něco na obdobu Českého domu z Vratislavi z minulého Eura. Možností včetně přípravy fanzóny pro české fanoušky ve Francii je více," prohlásil Pelta.

V Toulouse, St. Étienne i Lens jde o stadiony postavené už ve 30. letech minulého století. Pro Euro však prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Všechny tři hostily i šest zápasů mistrovství světa 1998.

reklama