Velké sportovní obraty. Barcelona napodobila jízdu Liverpoolu, Patriotů či Agassiho

Velké zvraty zažila Liga mistrů i ve finále. Liverpool sice v roce 2005 prohrával s AC Milán už 0:3, ale góly Stevena Gerrarda, Vladimíra Šmicra a Xabiho Alonsa přinesla prodloužení. V něm góly nepadly, takže nakonec rozhodly vlnivé pohyby gólmana Reds Jerzyho Dudeka, který rozhodil hned tři penaltové střelce italského klubu. Vedle Šmicra slavil zisk cenné trofeje také Milan Baroš.
O šest let dříve hráči Manchesteru United ještě po 90 minutách prohrávali s Bayerem Mnichov 0:1. Stačily čtyři minuty nastaveného času a po trefách Teddyho Sheringhama a "žolíka" Oleho Gunnara Solskjæra se mohli z triumfu v Lize mistrů radovat svěřenci Sira Alexe Fergusona.
Fanoušci amerického fotbalu mají ještě v živé paměti lednovou jízdu New England Patriots ve finále Super Bowlu. Quarterback Tom Brady za stavu 3:28 zavelel a Patrioti doslova převálcovali Atlanta Falcons sérií 31 bodů.
Jeden z nejslavnějších zápasů boxerské historie, který vstoupil do dějin pod názvem The Rumble in the Jungle (Rachot v džungli), se odehrál 30. října 1974 v Kinshase. Muhammad Alimu, který nastoupil proti obávanému a mladšímu, dosud neporaženému šampionu Georgi Foremanovi, skoro nikdo nedával šanci na úspěch. Ali však vsadil na defenzivní pojetí a namísto svého obvyklého tanečního stylu se stále opíral o provazy a snažil se krýt soupeřovy útoky. Jeho plán nechat Foremana utahat se údery, které neměly větší efekt, Alimu vyšel. Soupeře knokautoval v osmém kole, čímž si vydobyl znovu titul největšího boxerského šampiona.
9. 3. 2017 15:07
Podívejte se na velké zvraty ve sportovní historii, na které ve středu navázala Barcelona osmifinálovým triumfem nad Paris St. Germain.