reklama

Největší talenti fotbalu: Necida neznají, Hamšíka ano

Tomáš Necid měl úžasný podzim, ale v zahraničí o něm asi neslyšeli Tomáš Necid měl úžasný podzim, ale v zahraničí o něm asi neslyšeli autor: Ondřej Besperát
Marek Hamšík z Neapole obsadil dvanácté místo

Londýn/Praha - Chcete vědět, kdo je na světě nejtalentovanějším fotbalistou současnosti? O koho se perou evropské velkokluby, o kom je slyšet den co den?

Prestižní britský deník The Times zveřejnil na svých internetových stránkách seznam padesáti hráčů, kteří mají zářnou budoucnost.

Není mezi nimi Tomáš Necid ani jiný český fotbalista. Mezi elitní jedenáctku se potom těsně nevešel slovenský zástupce Marek Hamšík. Hvězda Neapole obsadila dvanáctou pozici.

Čtěte dále: Necid se ruské mise nebojí. Dřít musel už ve Slavii

Kdo vyhrál? Překvapivě ten, jehož jméno znají v Evropě jen velcí experti a fanoušci. Našli byste ho v brazilském Sao Paulu s přezdívkou Hernanes. Jeho celé jméno zní Anderson Hernanes de Carvalho Andrade Lima.

Je mu už třiadvacet let a stále se čeká na to, kdy odejde z Jižní Ameriky a jestli se dokáže jinde prosadit. Univerzální záložník, který nejčastěji nastupuje jako podhrotový hráč, má na trhu podle odhadů hodnotu více než jedenácti milionů eur.

Na pomyslném stříbrném stupínku figuruje mnohem známější Karim Benzema z Lyonu, třetí příčka patří Davidu Silvovi z Valencie.

Ve výběru je hodně zajímavý mix hráčů - někteří hrají už za ty nejlepší evropské kluby, jiní o sobě dali vědět jen na mládežnických šampionátech.

Vízek: Uvidíme, jestli se Necid prosadí

Překvapivě se mezi talenty nedostal Cesc Fabregas, nyní zraněný kapitán Arsenalu, jemuž je 21 let. Stejně tak tam chybí Brazilec Pato z AC Milán nebo barcelonský Bojan Krkič. A podobných případů byste našli mnohem více.

Absence Necida je zarážející i vzhledem k tomu, že se ve výběru objevil také dvacetiletý Robert Lewandowski hrající za Lech Poznaň. Polský forvard skončil na 32. místě. Mezi padesátku se dostal například i šestadvacetiletý Švéd Patrik Ingelsten.

"Moc se Angličanům nedivím, že tam Tomáše nedali," glosuje výsledky Ladislav Vízek.

Čtěte také: Necid trénuje pod Zikem v Izraeli. Sní o gólovém debutu

"On je hráčem do zakončení, je tvrdý, sebevědomý, ale talentu moc nemá. Samozřejmě bych byl spokojenější, kdybych se mýlil. Uvidíme v Rusku, jestli se prosadí, rád se mu potom omluvím," dodal pro Aktuálně.cz bývalý fotbalový reprezentant.

Faktem zůstává, že Necidova cesta na výsluní byla mimořádně rychlá, ale jestli ji dokáže zopakovat, to je otázka, která možná trápí i jeho. Přestup do CSKA Moskva mu zajistily skvělé výkony na evropském šampionátu do 19 let a ani na podzim mu forma neodešla. V české lize vládne kanonýrům s jedenácti góly.

"Dostane šanci, když stál tolik peněz(pozn. zhruba 100 milionů korun), ale bude to mít těžké. On není moc na tu souhru, takže se o něj bojím," uzavřel Ladislav Vízek.

reklama