reklama

Nemáme z toho radost. Rozhodčí se omluvil Ronaldovi a spol. za neuznaný gól

Soccer Football - World Cup Qualifiers Europe - Group A - Serbia v Portugal - Rajko Mitic Stadium, Belgrade, Serbia - March 27, 2021 Portugal's Cristiano Ronaldo during t Soccer Football - World Cup Qualifiers Europe - Group A - Serbia v Portugal - Rajko Mitic Stadium, Belgrade, Serbia - March 27, 2021 Portugal's Cristiano Ronaldo during t autor: Reuters
Nizozemský rozhodčí Danny Makkelie se omluvil portugalskému týmu v čele s trenérem Fernandem Santosem za to, že v sobotním kvalifikačním utkání na hřišti Srbska neuznal Cristianu Ronaldovi vítězný gól.

Osmatřicetiletý sudí se stal terčem kritiky, protože v 93. minutě špatně vyhodnotil situaci, kdy po střele hostující hvězdy vykopával obránce Stefan Mitrovič míč už za brankovou čárou.

Protestujícímu pětinásobnému vítězi Zlatého míče pak navíc udělili žlutou kartu. Ronaldo následně vzteky zahodil kapitánskou pásku. Dramatický zápas skončil remízou 2:2. "Jediné, co mohu podle pravidel FIFA říct, je, že jsem se omluvil trenérovi národního celku Fernandu Santosovi a jeho týmu za to, co se stalo," uvedl Makkelie pro portugalský list A Bola.

V kvalifikačních zápasech o MS 2022 není přítomný ani systém videorozhodčího (VAR), ani branková technologie, která rozpozná, zda míč přešel brankovou čáru. "S týmem rozhodčích se vždy snažíme dělat správná rozhodnutí. Když ale pak dojde k takovýmto situacím, nemáme z toho nikdo radost," doplnil Makkelie.

Portugalci zůstali v kvalifikační skupině A se čtyřmi body o skóre druzí právě za Srby. Na MS postupuje přímo pouze vítěz, druhý tým jde do baráže.

reklama