Němci jsou v semifinále, duel gigantů rozhodl gól Hummelse

4. 7. 2014 19:54
V souboji evropských gigantů Německa a Francie rozhodla jediná branka. Vstřelil ji stoper Mats Hummels a posla Němce do semifinále.
Radost německých fotbalistů. Löwův výběr už je v semifinále.
Radost německých fotbalistů. Löwův výběr už je v semifinále. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Prvním semifinalistou světového šampionátu je Německo. Svěřenci trenéra Joachima Löwa potvrdili v úvodním čtvrtfinále roli mírných favoritů a v souboji evropských gigantů porazili nejtěsnějším rozdílem 1:0 Francii.

Jedinou branku zápasu vstřelil už ve 13. minutě po standardní situaci stoper Mats Hummels. Utkání jsme sledovali živě ZDE.

Německo postoupilo mezi čtyři nejlepší týmy světového šampionátu počtvrté za sebou, což se dosud žádnému jinému celku v historii nepodařilo.

Němcům stačil jeden rychlý gól...

Fotbal hraje 22 hráčů, ale vždy vítězí Němci. Tato dnes již legendární slova Garyho Linereka se opět potvrdila na stadionu Maracaná v Riu. Jakmile se ve 13. minutě hlavou prosadil Mats Hummels, navrátilec to do sestavy Německa, zavřel se svými spoluhráči vrata a Francouzi měli problém.

Ano, dokázali se dostat do zakončení, ovšem na Neuera prošly jen tři zajímavé střely. Nejprve ve 34. minutě otestoval jeho reflex Valbuena, v závěru de facto ze stejných pozic z úhlu na malém vápně Matuidi a Benzema. Brankář Bayernu ale obstál vždy na jedničku.

...A poté pevná obrana

Poté, co kouč galského kohouta Didier Deschamps prostřídal sestavu a pustil do zápasu postupně Girouda i Rémyho, ždímali Francouzi soupeře ještě více než brutální vlhkost na stadionu, ovšem bezvýsledně.

Naopak Němci mohli z brejků přidat další branky. To byl ale musel mít střídající Schürrle trochu lépe seřízená mířidla. Nejdříve totiž ze situace, kdy se mohl Llorise zeptat, kam to chce, trefil jeho nohy, poté pro změnu napálil míč místo do sítě do břicha Koscielnyho.

Nakonec jej to ale mrzet nemuselo, Benzema ve zmíněné šanci z úhlu Neuera nepropálil a po následné rozehrávce od jeho branky ukončil hlavní Pitana účinkování Francouzů na letošním světovém šampionátu.

Mistrovství světa ve fotbale - čtvrtfinále:

Francie - Německo 0:1 (0:1)

Branka: 13. Hummels. Rozhodčí: Pitana - Maidana, Belatti (všichni Arg.). ŽK: Khedira, Schweinsteiger (oba Německo). Diváci: 74.240.

Francie: Lloris - Debuchy, Varane, Sakho (71. Koscielny), Evra - Cabaye (73. Rémy), Matuidi, Pogba - Valbuena (85. Giroud), Benzema, Griezmann. Trenér: Deschamps.

Německo: Neuer - Lahm, Boateng, Hummels, Höwedes - Schweinsteiger, Khedira - Müller, Kroos (90.+2 Kramer), Özil (83. Götze) - Klose (69. Schürrle). Trenér: Löw.