reklama

Němci tvrdě pálí do vlastních řad. Byla to největší ostuda v historii reprezentace, říká Matthäus

Lothar Matthäus (vpravo) Lothar Matthäus (vpravo) autor: Milan Kammermayer
Za největší ostudu v historii německého fotbalu označil vystoupení národního týmu na mistrovství světa v Rusku Lothar Matthäus.

Berlín - Výběr trenéra Joachima Löwa coby obhájce titulu skončil senzačně už v základní skupině, navíc na poslední příčce za trojicí Švédsko, Mexiko a Korea.

"Tým nefungoval a netáhl za jeden provaz. Ani v jednom zápase neukázal srdce, a co je horší, byl autokratický," citoval kapitána světových šampionů z roku 1990 deník Bild. "Je to největší ostuda v historii německé reprezentace," přidal sedmapadesátiletý kouč.

Výběr Joachima Löwa vstoupil do šampionátu prohrou 0:1 s Mexikem, poté se štěstím porazil 2:1 Švédsko, ale na závěr skupiny nečekaně prohrál 0:2 s Koreou a obsadil poslední místo v tabulce. "Musíme se zastavit nad nominací. Myslím, že Löw promeškal správný okamžik na to, aby oživil tým mladou krví," uvedl Matthäus.

Do reprezentace se nečekaně nedostal Leroy Sané z Manchesteru City nebo útočník Sandro Wagner z Bayernu Mnichov. "Löw vzal do týmu všechny mistry světa z roku 2014, ale fotbal se změnil. Chyběla nám rychlost, myšlenka i síla," prohlásil.

"Proto nejsem zklamaný, že jsme vypadli. Prostě nehráli dobře a neměli na to," dodal Matthäus s tím, že na fiasku se podle něj podepsala i úspěšná bundesliga. "Možná jsme se všichni trochu uspokojili. V bundeslize všechno funguje, padá hodně gólů, hrají mladí hráči a stadiony jsou plné… Možná jsme proto obelhávali sami sebe," dodal.

reklama