Němci ukázali sílu, výhru nad Dánskem řídil kapitán Volland

20. 6. 2015 22:56
Fotbalisté Německa porazili ve svém druhém utkání na evropském šampionátu jednadvacítek v České republice Dánsko 3:0.
Kapitán Němců Kevin Volland.
Kapitán Němců Kevin Volland. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Německa porazili ve svém druhém utkání na evropském šampionátu jednadvacítek v České republice Dánsko 3:0. Dvě branky vstřelil kapitán Kevin Volland, třetí gól přidal Matthias Ginter.

Největší favorit turnaje se po úvodní remíze 1:1 se Srbskem dočkal první výhry na mistrovství a se čtyřmi body vede skupinu A. Dánové mají na třetím místě tři body stejně jako český tým, na poslední příčce je s jedním bodem Srbsko.

Češi v posledním utkání změří síly s Německem a pokud se nechtějí spoléhat na výsledek druhého zápasu, musejí vyhrát. Remíza by jim stačila v případě, že Dánsko prohraje se Srbskem.

Němci v úvodním duelu proti Srbům předvedli nepřesvědčivý výkon, ale dnes už ukázali, proč jsou považováni za největšího favorita turnaje. Nejprve přežili po čtvrthodině velkou šanci, když Poulsen z úhlu sám před čerstvým vítězem Ligy mistrů gólmanem Barcelony Ter Stegenem minul, a pak už jasně režírovali průběh.

Vedoucího gólu se dočkali ve 32. minutě, kdy Can kolmicí vysunul Vollanda a ten sám před dánským brankářem nezaváhal. Ve 40. minutě Younes ve velké šanci minul, ale tři minuty po pauze už Němci slavili podruhé. Z přímého kopu se přesně k tyči trefil Volland.

Dánové nenavázali na výkon z druhého poločasu úvodního duelu s českým týmem, který vyhráli 2:1, a v 53. minutě inkasovali potřetí. Younes šajtlí zacentroval před branku a nabíhající obránce Ginter hlavou zamířil pod břevno.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let - skupina A:

Německo - Dánsko 3:0 (1:0)

Branky: 32. a 48. Volland, 53. Ginter. Rozhodčí: Karasev - Averjanov, Kalugin (všichni Rus.). ŽK: Knudsen, Poulsen (oba Dánsko). Diváci: 13.268.

Německo: Ter Stegen - Korb, Ginter, Heintz, Schulz - Can (77. Geis), Kimmich - Bittencourt (80. Gnabry), Meyer, Younes - Volland (82. Klaus). Trenér: Hrubesch.

Dánsko: Busk - Scholz, A. Christensen, Vestergaard, Knudsen - Jönsson (77. Nörgaard), Thomsen, L. V. Christensen - Poulsen (61. Bech), Brock-Madsen, Sisto (72. Fischer). Trenér: Thorup.

1. Německo 2 1 1 0 4:1 4
2. ČR 2 1 0 1 5:2 3
3. Dánsko 2 1 0 1 2:4 3
4. Srbsko 2 0 1 1 1:5 1