reklama

Němci upřednostňují fotbalové finále MS před sexem

Michael Ballack sice nejspíš do MS nezasáhne, Němci však očekávají finále Michael Ballack sice nejspíš do MS nezasáhne, Němci však očekávají finále autor: Reuters
Sexu před finále dá přednost jen pět procent Němců

Berlín - Němci myslí jen na jedno - na fotbal. Potvrdil to průzkum pro časopis Reader's Digest, podle něhož by si sledování finále nadcházejícího fotbalového mistrovství světa v Jižní Africe s německou účastí nenechala ujít více než polovina dotázaných.

Neodradila by je prý od toho ani možnost sexu s partnerkou, kterému by v takovém případě dalo přednost jen pět procent oslovených.

V anketě výzkumného institutu Emnid 52 procent účastníků uvedlo, že by je od přihlížení finále s německým týmem mohla odlákat jen nějaká nouzová situace. Téměř pětinu by prý od obrazovky nedostalo vůbec nic.

Čtěte také:
Sex na MS ano, ale ne v den zápasu, hlásí Maradona
Zbraně Nizozemců na šampionátu? Ofenzíva a zkušenost
Pohroma pro Ghanu: zraněný Essien na šampionát nejede

Největší fotbaloví nadšenci mezi Němci jsou podle tohoto průzkumu mladší a starší ročníky.

Obrazem: Diváci na MS neuvidí ani Tottiho, ani Ronaldinha Obrazem: Diváci na MS neuvidí ani Tottiho, ani Ronaldinha Prohlédněte zde

Souboj svěřenců Joachima Löwa o vítěznou trofej by si prý rozhodně nenechalo ujít 58 procent dotázaných ve věku od 14 do 29 let. Ve skupině lidí starších 60 let jich je ještě o procento víc.

Naopak vůbec se o fotbal nezajímá 38 procent z 1001 respondentů, kteří se na konci března po celém Německu reprezentativního průzkumu Emnidu zúčastnili.

Nejmenší nadšení podle něj projevují ženy. Skoro polovinu z nich by prý postup německých fotbalistů do finále světového šampionátu nechal v klidu.

MS v JAR začíná za dva týdny 11. června a vyvrcholí o měsíc později 11. července. Němečtí reprezentanti se v základní skupině střetnou s Austrálií, Srbskem a Ghanou.

reklama