Němci zachraňovali remízu s Japonskem

ČTK
30. 5. 2006 23:28
Praha - Pořadatelé šampionátu Němci museli děkovat brankáři Jensi Lehmannovi, že v předposledním přípravném duelu neprohráli s Japonskem.
Japonský útočník Naohiro Takahara střílí gól v přípravném zápase na MS proti Německu. Přihlíží Jens Nowotny. | Foto: Reuters

Po vynikajícím výkonu gólmanské jedničky a mladého Sebastiana Schweinsteigera nakonec Klinsmannovi svěřenci uhráli v Leverkusenu rozpačitou remízu 2:2. To Poláky vyprovázel po dnešní prohře s Ekvádorem před odletem do Německa pískot vlastních fanoušků.

Japonci sahali po výhře nad Německem do 76. minuty, kdy ještě díky dvěma gólům Takahary z Hamburku vedli 2:0. Pak však využil Schweinsteigerův pas ke snížení kanonýr Klose a poté sám záložník Bayernu Mnichov vyrovnal hlavou po Schneiderově centru.

Ekvádor, který se na šampionát neprobojoval, zvítězil v Polsku 2:1 také díky kurióznímu gólu brankáře Luise Martineze. Ten v 64. minutě vykopl míč z ruky co nejdále od branky a k překvapení všech i jeho kolegy na druhé straně Tomasze Kuszczaka skončil míč po jednom odrazu od země v síti. Kolumbijci díky tomu zvýšil na 2:0 a diváci v Chorzówě se pro zbytek zápasu obrátili proti svým hráčům. Neusmířilo je ani snížení Ireneusze Jelena v první nastavené minutě.

Anglie s rekonvalescentem Owenem v základní sestavě porazila v Manchesteru 3:1 Maďarsko. Góly nicméně začaly padat až po poločase - hned dvě minuty po přestávce oslavil 26. narozeniny brankou Gerrard, brzy nato dorazil Beckhamův přímý kop za Királyho záda Terry. Domácí poté na chvíli ztratili koncentraci, čehož využil Dardai, ale konečné skóre po Coleově přihrávce stanovil vysoký Crouch.

Ještě v prvním poločase navíc zlikvidoval Király z Crystalu Palace Lampardovi penaltu za faul na Gerrarda.

Naopak v Salernu stříleli Argentinci góly jen před přestávkou, Maxi a Sorin zajistili Jihoameričanům vítězství 2:0 nad nováčkem mistrovství světa Angolou.

Chorzów: Polsko - Kolumbie 1:2 (0:1)

Branky: 90.+1 Jelen - 20. Murillo, 64. Martinez. Diváci: 25.000.

Vittel: Chile - Pobřeží slonoviny 1:1 (0:0)
Branky: 77. Suazo - 71. Dindane z pen. ČK: 73. Zokora (Pobřeží slonoviny).

Leverkusen: Německo - Japonsko 2:2 (0:0)
Branky: 57. a 65. Takahara - 76. Klose, 80. Schweinsteiger. Diváci: 22.500.

Rades: Uruguay - Libye 2:1 (2:0)
Branky: 15. Vigneri, 34. Abreu - 62. El Taib.