Dortmund smetl Daridův Freiburg, Drobný chytil penaltu

Aktualizováno 7. 2. 2015 20:49
Fotbalisté Dortmundu ve 20. kole německé ligy zvítězili ve Freiburgu jasně 3:0 a opustili poslední místo tabulky.
Aubameyang a Kagawa slaví gól Dortmundu
Aubameyang a Kagawa slaví gól Dortmundu | Foto: Reuters

Freiburg - Fotbalisté Dortmundu ve 20. kole německé ligy zvítězili ve Freiburgu jasně 3:0 a opustili poslední místo tabulky. Domácí debakl zažili na hřišti reprezentační záložník Vladimír Darida a obránce Pavel Krmaš.

Brankář Jaroslav Drobný přispěl Hamburku chycenou penaltou k výhře 2:1 nad Hannoverem.

Trápícímu se Dortmundu v deváté minutě pomohl k vedoucímu gólu středopolař Freiburgu Mike Frantz. Ten špatnou přihrávkou poslal do úniku Pierrea-Emericka Aubameyanga, který před prázdnou brankou ještě našel Marca Reuse. Gabonský útočník Aubameyang po změně stran přidal k asistenci ještě dva zásahy.

Borussia ukončila šňůru pěti bundesligových duelů bez vítězství a poskočila na šestnácté místo, znamenající baráž. Naopak Freiburg je předposlední.

Drobný podržel Hamburk ve 23. minutě, kdy si poradil s pokutovým kopem Joselua. Hannover pak sice domácí zatlačil, ale český brankář předvedl několik skvělých zákroků, navíc při domácích stálo i štěstí. Do vedení je totiž poslal vlastní gól Marcela a stejný hráč se tečí podílel i na gólu Marcela Jansena. Za hosty snižoval střídající Artur Sobiech.

Bayern po dvou zaváháních vyhrál

Vedoucí Bayern Mnichov zdolal Stuttgart na jeho stadionu 2:0 a ve třetím utkání jarní části se dočkal premiérového vítězství. Úřadující mistr se poprvé prosadil krátce před pauzou zásluhou Nizozemce Arjena Robbena. V 51. minutě přidal druhý gól z přímého kopu Rakušan David Alaba.

Bavorský velkoklub má v čele tabulky dál osmibodový náskok před druhým Wolfsburgem. Za Stuttgart odehrál úvodních 72 minut český fotbalista Adam Hloušek. Jeho mužstvo se po desáté ligové prohře v sezoně propadlo na poslední pozici o skóre za Freiburg.

Wolfsburg doma porazil Hoffenheim jednoznačně 3:0. O první dvě branky se postarali už v úvodní půlhodině nizozemský útočník Bas Dost a Kevin De Bruyne. Belgický reprezentant si ještě v 84. minutě připsal druhou trefu. Lednová posila z Chelsea André Schürrle při debutu za "Vlky" připravila už ve třetí minutě vítězný gól.