Německo nezaváhalo, Kypru nastřílelo čtyři góly

ip
17. 11. 2007 22:48
Kvalifikace ME: Německo - Kypr 4:0
Fotbalisté Německa slaví branku v kvalifikačním zápase s Kyprem.
Fotbalisté Německa slaví branku v kvalifikačním zápase s Kyprem. | Foto: Reuters

Hannover - Německá fotbalová reprezentace porazila v sobotním utkání v rámci kvalifikace na mistrovství Evropy celek Kypru jistě 4:0. Svěřenci Joachima Löwa měli celý zápas pod kontrolou po dvaceti minutách střetnutí vedli už 2:0.

Na první branku utkání přitom nemuseli diváci dlouho čekat. Již ve druhé minutě se dostal míč po trase Podolski - Gomez až k Clemensi Fritzovi a ten hlavičkou otevřel skóre.

Také při druhé brance se výrazně ukázala skvělá týmová spolupráce německého týmu. Tentokrát se úspěšným střelcem stal Miroslav Klose.

Navzdory nepříznivému výsledku neztratili hosté chuť do hry. Naopak neustálou aktivitou udržovali německou obranu v čele s brankářem Lehmannem ve stálé permanenci.

Dále čtěte:

Branky však v sobotu večer padali pouze do kyperské sítě. O tu třetí se postaral v 53. minutě krásnou střelou Lukas Podolski.

Domácí pak měli zápas jasně ve své režii a v osm minut před koncem zápasu pečetil na konečných 4:0 Thomas Hitzlsperger, kterému připravil ideální střeleckou pozici Lukas Podolski.

Německo se tak nyní nachází na druhém místě skupiny D za Českou republikou. Na svém kontě má 26 bodů.