Německý tisk má jasno. Hloupý, hloupější a Freiburg

20. 9. 2013 8:45
Fotbalisté Liberce i díky dvěma hrubkám v obraně Freiburgu dokázali po poločase stáhnout dvougólovou ztrátu. | Foto: Vojtěch Marek

Berlín - Jako promarněné vítězství po neuvěřitelných hrubkách, či dokonce "festival blackoutů" hodnotí německý tisk čtvrteční vstup fotbalistů Freiburgu do bojů v Evropské lize proti Liberci.

Německý tým vedl po první půli 2:0, v druhém poločase ale po dvou chybách umožnil hostům vyrovnat na konečných 2:2.

"Freiburg prošustroval vítězství proti Slovanu Liberec. Po jasném vedení musel být rád za remízu poté, co tým trenéra Streicha branky soupeři sám daroval," shrnul Die Welt.

"Tři hráče postihl blackout"

Podobně to viděl i server magazínu Der Spiegel. "Freiburg promarnil vítězství po neuvěřitelných hrubkách. Po neprávem nařízené penaltě a chybě gólmana se klub viděl už jako vítěz. Pak ale postihl hned tři hráče Freiburgu blackout a zápas se nečekaně otočil," připomněl web zaváhání brankáře Baumanna a útočníka Mehmediho v druhém poločase.

Liberec po nich srovnal stav, následně byl vyloučen střídající Guédé, který dvakrát zahrál rukou.

Anglický výraz pro totální výpadek nejlépe charakterizuje výkon hráčů Freiburgu i podle dalších německých médií.