reklama

Nemocný Vilanova: Na odchod z Barcelony jsem nikdy nemyslel

Tito Vilanova Tito Vilanova autor: Reuters
Trenér fotbalistů Barcelony Tito Vilanova navzdory vážným zdravotním problémům nikdy nezvažoval odchod z funkce.

Barcelona - Trenér fotbalistů Barcelony Tito Vilanova navzdory vážným zdravotním problémům nikdy nezvažoval odchod z funkce a chtěl by na lavičce katalánského klubu zůstat i v příští sezoně. Řekl to novinářům, když dnes veřejně promluvil poprvé od druhé operace zhoubného nádoru na příušní žláze.

"Mám sílu pokračovat tak dlouho, jak mi zdraví dovolí. Nikdy jsem na odchod nepomyslel," řekl Vilanova chraplavým hlasem, na němž byla prodělaná choroba znát.

V prosinci se musel kvůli rakovině podrobit druhé operaci během dvou let a pak strávil deset týdnů na léčbě v New Yorku. Na lavičku se vrátil 2. dubna. "Dřív jsem se nevracel kvůli vedlejším účinkům například na můj hlas, ale každým dnem se cítím lépe a více motivovaný," vysvětlil.

Trenérskou kariéru přerušovat nehodlá. "Když mám dva dny volna, tak nevím, co dělat. Trénování je můj život. Dělám to přirozeně, není to pro mě žádná zátěž. I lékaři mi vždycky říkali, abych v práci pokračoval," uvedl.

Fotbalisté Barcelony se vzpamatovávají z úterního debaklu 0:4 od Bayernu Mnichov v semifinále Ligy mistrů, ale už o víkendu si mohou s předstihem zajistit španělský titul.

reklama