Nenáviděný nováček z Lipska se po výhře v Leverkusenu vyšvihl do čela bundesligy

18. 11. 2016 22:47
Fotbalisté Lipska se dostali po vítězství 3:2 v Leverkusenu do čela německé bundesligy. Obrat ve skóre zařídil Forsberg a Orban.
RB Lipsko, Bundesliga 2016/17
RB Lipsko, Bundesliga 2016/17 | Foto: ČTK

Berlín - Německou fotbalovou ligu vede poprvé v historii tým Lipska. Nováček soutěže vyhrál v Leverkusenu 3:2 a po šestém vítězství za sebou se dostal na první místo tabulky před Bayern Mnichov. Obhájce titulu čeká v sobotu šlágr 11. kola na hřišti Dortmundu.

Účastník Ligy mistrů Leverkusen vstoupil do utkání ideálně - už v první minutě otevřel skóre Kevin Kampl. Vedení však domácím dlouho nevydrželo, po rohovém kopu vyrovnal vlastním gólem Julian Baumgartlinger. V nastaveném čase se osmý tým tabulky radoval opět z vedení zásluhou Juliana Brandta.

Po přestávce mohl náskok zvýšit Hakan Calhanoglu, ale jeho penaltu zneškodnil brankář Peter Gulacsi. Leverkusen potvrdil bídnou bilanci v jejich proměňování - za poslední tři sezony jeho hráči zahodili pět ze sedmi pokutových kopů.

A Lipsko toho dokázalo využít. V 67. minutě vyrovnal nejlepší střelec týmu Emil Forsberg pátým gólem v sezoně, devět minut před koncem pak rozhodl kapitán Willi Orban po centru švédského záložníka. Lipsko je prvním lídrem bundesligy z bývalé NDR od roku 1991, kdy tabulku vedla Hansa Rostock. Navíc jako první nováček v historii soutěže zůstává i po jedenáctém kole bez porážky.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Leverkusen - Lipsko 2:3 (1. Kampl, 45.+2 Brandt - 4. vlastní Baumgartlinger, 67. Forsberg, 81. Orban).