reklama

Copa América se bude po odřeknutí pořadatelství Argentiny hrát v Brazílii

Aktivistka v Kolumbii takto protestovala proti tomu, aby její země spolupořádala jihoamerický šampionát. Uspěla. Teď ovšem o pořadatelství přišla i Argentina Aktivistka v Kolumbii takto protestovala proti tomu, aby její země spolupořádala jihoamerický šampionát. Uspěla. Teď ovšem o pořadatelství přišla i Argentina autor: Reuters
Jihoamerický fotbalový šampionát Copa América se bude hrát od 13. června v Brazílii. Rozhodla o tom kontinentální federace CONMEBOL krátce poté, co se pořadatelství dva týdny před startem turnaje kvůli šíření koronaviru vzdala Argentina.

Mistrovství Jižní Ameriky se bude konat téměř souběžně s evropským šampionátem. Hrát se mělo už loni, kvůli pandemii koronaviru však byla Copa América stejně jako řada dalších velkých sportovních akcí o rok odložena.

Desetičlenný šampionát se měl také poprvé ve 105 let dlouhé historii turnaje uskutečnit ve dvou zemích. Kolumbie ale o pořadatelství přišla už předminulý týden kvůli protivládním protestům.

"Brazilská vláda prokázala bystrost a rozhodnost v klíčovém okamžiku pro jihoamerický fotbal. Brazílie má prověřenou infrastrukturu a nedávnou zkušenost s pořádáním turnajů této velikosti," uvedl prezident CONMEBOL Alejandro Domínguez.

Jihoamerická fotbalová velmoc hostila mistrovství světa 2014 a Copu América v roce 2019. Očekává se, že pro letošní turnaj využije právě stadiony zrekonstruované či postavené pro MS.

Ani v Brazílii přitom není situace s koronavirem ideální. V zemi zemřelo s covidem-19 více než 460 tisíc lidí, což je druhý nejvyšší počet po USA. Aktuální čísla jsou tam nicméně lepší než v Argentině, která hlásí za posledních sedm dnů 484 nakažených na 100.000 obyvatel. V Brazílii je to 204.

reklama