reklama

Skvělý Ronaldo překonal Pelého, teď fotbalový svět řeší útok CR7 na ikonického Bicana

Agentura AP |  01:50
Jeden jediný gól chybí Cristianu Ronaldovi k vyrovnání rekordu Josefa Bicana v počtu nastřílených branek v ligových a reprezentačních zápasech. Alespoň podle statistik, ze kterých vycházejí světová média.

Cristiano Ronaldo nastřílel ve víkendovém utkání italské ligy dvě branky do sítě Udine a vyšvihl se na druhé místo historického žebříčku, když překonal legendárního Pelého.

A co víc, pětatřicetiletý Portugalec má nyní na svém kontě 758 branek, tedy o jednu méně než Josef Bican, ikonický střelec Slavie či Rapidu Vídeň. Na první místo se může CR7 vyšvihnout už ve středu, kdy Juventus míří na San Siro, kde ho čeká důležitý souboj s AC o udržení nadějí na mistrovský titul.

Do zmíněných statistik jsou ovšem započítány pouze branky, které si střelci připsali v ligových utkáních a mezinárodních zápasech "kategorie A" - Bican tedy přišel mimo jiné o 27 gólů, které zaznamenal v amatérském týmu Rapidu. Ostatně organizace fotbalových statistiků RSSSF mu také přisuzuje celkem 805 přesných zásahů.  

Slavnému "Pepimu" navíc nejsou započítány stovky tref, které dal v přátelských zápasech nebo v soutěžích, které nebyly označeny jako profesionální. Měl tu smůlu, že se jeho nejlepší léta kryla s druhou světovou válkou, během níž se mezinárodní zápasy nekonaly.

Pokud ovšem sečteme všechny jeho góly, dostaneme se pole statistiků na hodnotu 1468 branek, což je výkon, který nemá až na Gerda Müllera (1461) v historii obdoby. Například Pelé jich podle dostupných statistik zaznamenal "jen" 1284.

„Nejlepší v mém životě bylo ženění.“ Zkrachovalý Becker plánuje další svatbu a dítě Aktuálně.cz |  02:02
reklama